Pályáznak rá. A „civilek” is összefogtak a Moldvát Erdéllyel összekötő sztráda érdekében.
Megszavazta szerdán a bukaresti képviselőház a Marosvásárhely–Jászvásár-autópálya megépítését lehetővé tevő törvénytervezetet, miután cikkelyenként korábban elfogadták azt.
2018. november 07., 12:092018. november 07., 12:09
2018. november 07., 13:252018. november 07., 13:25
Cikkelyenként elfogadta hétfőn a képviselőház a Marosvásárhely–Jászvásár-autópálya megépítését lehetővé tevő törvénytervezetet, szerdán pedig a végszavazás is megtörtént az ügyben. Az alsóház 261 támogató és 2 ellenszavazattal, öt tartózkodás mellett fogadta el az Egyesülés (Unirii) elnevezésű sztráda építésére vonatkozó jogszabályt.
A javaslatot a Népi Mozgalom Párt (PMP) nyújtotta be, és valamennyi politikai párt képviselői támogatták aláírásukkal.
A projektet a jogszabályjavaslat értelmében az állam finanszírozná a közlekedésügyi minisztérium révén, valamint vissza nem térítendő európai uniós alapokból és/vagy a köz- és magánszféra együttműködése által, úgynevezett PPP-konstrukcióban. A tervezetet már elfogadta a szenátus, a képviselőház volt a döntéshozó kamara a kérdésben.
Benedek Zakariás, az RMDSZ szakpolitikusa korábban elmondta, erre azért van szükség, mert a Cioloș-kormány ennek a sztrádának a megépítését 2023–2030-ra tűzte ki célul, azonban a munkálatokat hamarabb meg kell kezdeni. A képviselő továbbá rámutatott arra, hogy
Az Economica.net gazdasági hírportál ugyanakkor hivatalos berkekből származó információkra hivatkozva nemrég arról számolt be, hogy hiába sürgetik minden irányból a Marosvásárhely–Jászvásár sztrádát, nem lehet uniós finanszírozást szerezni rá.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!