Pályáznak rá. A „civilek” is összefogtak a Moldvát Erdéllyel összekötő sztráda érdekében.
Megszavazta szerdán a bukaresti képviselőház a Marosvásárhely–Jászvásár-autópálya megépítését lehetővé tevő törvénytervezetet, miután cikkelyenként korábban elfogadták azt.
2018. november 07., 12:092018. november 07., 12:09
2018. november 07., 13:252018. november 07., 13:25
Cikkelyenként elfogadta hétfőn a képviselőház a Marosvásárhely–Jászvásár-autópálya megépítését lehetővé tevő törvénytervezetet, szerdán pedig a végszavazás is megtörtént az ügyben. Az alsóház 261 támogató és 2 ellenszavazattal, öt tartózkodás mellett fogadta el az Egyesülés (Unirii) elnevezésű sztráda építésére vonatkozó jogszabályt.
A javaslatot a Népi Mozgalom Párt (PMP) nyújtotta be, és valamennyi politikai párt képviselői támogatták aláírásukkal.
A projektet a jogszabályjavaslat értelmében az állam finanszírozná a közlekedésügyi minisztérium révén, valamint vissza nem térítendő európai uniós alapokból és/vagy a köz- és magánszféra együttműködése által, úgynevezett PPP-konstrukcióban. A tervezetet már elfogadta a szenátus, a képviselőház volt a döntéshozó kamara a kérdésben.
Benedek Zakariás, az RMDSZ szakpolitikusa korábban elmondta, erre azért van szükség, mert a Cioloș-kormány ennek a sztrádának a megépítését 2023–2030-ra tűzte ki célul, azonban a munkálatokat hamarabb meg kell kezdeni. A képviselő továbbá rámutatott arra, hogy
Az Economica.net gazdasági hírportál ugyanakkor hivatalos berkekből származó információkra hivatkozva nemrég arról számolt be, hogy hiába sürgetik minden irányból a Marosvásárhely–Jászvásár sztrádát, nem lehet uniós finanszírozást szerezni rá.
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
szóljon hozzá!