2012. augusztus 08., 09:312012. augusztus 08., 09:31
Mint rámutatott, a regadót év elején szüntették be, a kormány pedig minden bizonynyal szeptemberben foglal ismételten állást az ügyben. „Úgy gondolom, hogy az illeték befizetése mindenképpen lényeges, hiszen az összegből zöld, környezettudatos beruházásokat, projekteket lehetne finanszírozni, ugyanakkor véleményem szerint csökkenteni kellene ennek díjszabását” – magyarázta a tárcavezető.
Hangsúlyozta, a regadót semmiképpen nem befolyásolja majd, hogy új vagy használt autóról van-e szó, kizárólag a szennyezés mértékét veszik majd figyelembe az illetékesek. A miniszter egyelőre nem említett konkrét összeget, mint mondta, először a kormánynak fel kell vázolnia a lehetséges forgatókönyveket arra vonatkozóan, hogy a gépkocsi-regisztrációs adó bevezetése hogyan befolyásolja majd az állami költségvetést, ehhez pedig az állampolgárok átlagos jövedelmét, valamint az országban bejegyzett járművek számát is figyelembe kell venni.
Mint ismeretes, a 2007. január elseje előtt bejegyzett autók után fizetendő regisztrációs adót ez év december végéig felfüggesztették a környezetvédelmi minisztérium javaslatára. Egy sürgősségi kormányrendelet szerint a 2007. előtt nyilvántartásba vett gépkocsikat így 2012. végéig úgy adhatják el a tulajdonosok, hogy a környezetszennyezési adót a járművet megvásárló személynek kell kifizetnie.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.