2012. május 15., 08:362012. május 15., 08:36
„A német adófizetőtől senki sem kívánhatja, hogy egy feneketlen hordóba öntse a pénzét” – jelentette ki Gerda Hasselfeldt, az uniópártok közös frakcióján belüli CSU-képviselőcsoport főnöke Berlinben. Ezzel egyébként ellentmondott Jean-Claude Junckernek, az euróövezet elnökének, aki hétvégi nyilatkozatában engedékenyebb volt, több időt hagyott volna Görögországnak a takarékosságra.
A CSU-politikus szerint Görögországnak a lehető leggyorsabban stabil kormányt kell alakítania, amely folytatja a reformokat.
A helyzet jelen pillanatban azonban igen bizonytalan a balkáni országban. Az európai lapok tegnap már Görögország euróövezetből való távozásának lehetőségét vetítették előre. A belga De Standaard szerint például gyorsul a felkészülés Görögország kilépésére az euróövezetből. Ami röviddel ezelőtt még elképzelhetetlennek vagy életveszélyesnek tűnt, mára technikai kérdéssé egyszerűsödött: hogyan lehet lebonyolítani a kiválást? Az előre hozott választások nem hoztak megoldást, az újabb választások alighanem még kedvezőtlenebb eredménnyel járnak. A takarékossági hajlandóság nélkül elapadnak az Athén felé áramló pénzfolyamok. Görögországot inkább veszni hagyják, nehogy megfertőzze Spanyolországot – írta a belga újság.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.