2007. április 20., 00:002007. április 20., 00:00
A magyarországi piacon már 2003-ban megjelent multi a romániai, szlovák és bolgár piacot kívánja meghódítani – közölte lapunkkal Dobos László, a Neways magyarországi igazgatója.
A cég kozmetikai és tisztálkodási szereket gyárt és forgalmaz, ugyanakkor kizárólag olyan termékek szerepelnek terméklistáján, amelyek nem tartalmaznak rákkeltő anyagokat. Az amerikai alapítású vállalat vegyészeti kutatásokra hivatkozva azt állítja, a forgalomban levő kozmetikai, illetve tisztálkodási szerek (sampon, szappan) olyan olcsó anyagokat, túlnyomórészt könnyen oldódó kőolajszármazékokat tartalmaznak, amelyek mérgezőek. Ilyen például a szodium-lauryl-szulfát erős tisztító hatású anyag, amely samponok, fogkrémek alkotóelemeként használatos.
A Neways kizárólag a világhálón keresztül forgalmazza termékeit, a cég képviselőinek elmondása szerint így kívánják kiküszöbölni a kis- és nagykereskedések fenntartásából származó kiadásokat, valamint a raktározási költségeket. Ennek szellemében Európában csak Hollandiában tartanak fenn raktárt, a többi európai országban az adminisztrációs központok rendelésre kapják és kézbesítik az on-line vásárolt termékeket, amelyeket egyébként Új-Zélandon, az Egyesült Államokban és Malajziában állítanak elő. Ugyanezen stratégia része, hogy cég a legtöbb multinacionális céggel szemben nem költ reklámra, termékeit úgynevezett ajánlati, vagy hálózati marketing révén értékesíti.
Kiss Előd Gergely
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
Nagyváradon nyitott üzemet a finn Amer Sports – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
A 2022-es energiaválságot követő csökkenés óta a tavalyi második félévben nőtt először a földgáz lakossági ára az Európai Unióban (EU); a legalacsonyabb árakat Magyarországon, Horvátországban és Romániában jegyezték.
Alaposan megrengeti Románia és ezáltal a polgárok pénzügyeit az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.