2011. szeptember 07., 08:332011. szeptember 07., 08:33
Jang Jüan-csing jussa ezzel megközelíti egy közepes méretű kínai vállalat éves bevételét, nemzetközi összehasonlításban pedig a Coca-Cola, az Avon és a JPMorgan Chase vezéreinek bérét. A kínai tőzsdén jegyzett vállalatok vezetőinek fizetési listáját az évi 9,87 millió jüannal Ma Ming-csö, a Ping An biztosítótársaság első embere vezeti. Az állami tulajdonban lévő cégek vezetői közül a legtöbbet Han Csün-liang, a szélturbinákat gyártó Sinovel Wind Group főnöke keresi, évi 8,58 millió jüannal. Ez több mint 550-szerese egy minimálbéren élő sanghaji lakos éves jövedelmének.
Hivatalosan 232, tőzsdén jegyzett kínai vállalat ügyvezető igazgatójának éves fizetése haladja meg az egymillió jüant, ez a szám azonban valójában jóval magasabb, mivel a rangsor csak a fizetéseket veszi figyelembe, az egyéb juttatásokat nem. A 232 vállalat közül 121 többségi állami tulajdonban van, a többi tisztán magánvállalkozás. Az érintett cégek több mint fele tipikusan a pénzügyi, információtechnológiai, ingatlan-, energia- és gyógyszeripari szektorból kerül ki. A kínai szakszervezetek szövetségének egy tavalyi felmérése szerint az állami tulajdonban lévő cégek vezetői alkalmazottaik fizetésének átlagosan a tizennyolcszorosát keresik meg. A jövedelmi különbség komoly társadalmi elégedetlenség forrása, ráadásul a dolgozók 20 százalékának bére nem emelkedett az elmúlt két évben. A szakértők szerint a problémára az jelentene megoldást, ha a kormány limitet szabna az állami tulajdonú cégek első embereinek fizetésére. Mások szerint mivel ezeket a cégvezetőket központilag nevezik ki, bérüknek a többi közszolgáéval megegyező kategóriába kellene esnie.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.