Fotó: Start-up.ro
Nem ütközik törvénybe az üzleti szféráért felelős minisztérium szerint az, hogy a Start-up Nation program keretében finanszírozást elnyerő cégeket kínálnak eladásra az egyik ingyenes internetes apróhirdetési oldalon.
2018. február 07., 15:532018. február 07., 15:53
Napok óta foglalkoztatja a közbeszédet, mennyire törvényes, hogy több mint kétszáz, a Start-up Nation program keretében finanszírozást elnyerő céget kínálnak eladásra az OLX ingyenes internetes apróhirdetési oldalon.
A Start-up Nation program keretében 200 000 lejig terjedő összeggel támogatta az állam a tavalyi év folyamán megalapított vállalkozásokat, ami a benyújtott üzleti tervbe foglaltak akár 100 százalékát is fedezheti. Tavaly mintegy 8600 tervnek ítéltek meg támogatást, az elmúlt hat hónap leforgása alatt eladásra kínált 200 terv tehát ezek 2,3 százalékát jelenti.
A projektek értékesítéséről szóló hirdetések több mint 80 százalékát különben az elmúlt három hónapban töltötték fel az OLX-re, ezek közül jelenleg mintegy száz aktív. A nyertes pályázók – akiknek nagy része azért „dobta piacra” vállalkozását, mert késlekedve utalják a beígért támogatást – 4000 és 5000 euró közötti összegeket kérnek, de az OLX illetékeseinek elmondása szerint vannak ennél drágábban kínált üzleti tervek, ám a legmagasabb összeget nem árulták el. Annyit lehet még tudni, hogy
Az üzleti szféráért felelős minisztérium nem lát semmi kivetnivalót a hirdetésekben, mint közleményükben fogalmaznak, „az üzleti lehetőségek azonosítása a vállalkozószellem egyik jellemzője”.
A szaktárca azonban egyúttal azt is bejelentette, hogy figyelemmel fog követni minden projektet, ami része a programnak. Felhívják ugyanakkor a potenciális vásárlók figyelmét arra, hogy a támogatás elnyeréséért vállalt valamennyi kötelezettség rájuk hárul a tranzakcióval. Példaként említik, hogy
A minisztérium szerint az érdeklődőknek azt sem szabad figyelmen kívül hagyniuk, hogy az üzleti tervet más dolgozta ki, így nem biztos, hogy feltétlenül jó számukra is, ellenben már nem szabható át a saját igényeikre.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
Kölcsönös vámcsökkentésben állapodott meg az Egyesült Államok és Kína.
Műszaki problémák miatt a Környezetvédelmi Alap (AFM) hétfőn leállította a roncstraktorprogramot.
Rekordot döntött Románia első negyedévi külkereskedelmi mérleghiánya – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
szóljon hozzá!