A kolozsvári légikikötő a második a romániai repterek rangsorában
Fotó: Facebook/Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
Tavaly 17 százalékkal, 24,536 millióra nőtt a romániai repterek utasforgalma – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
2024. március 25., 12:342024. március 25., 12:34
Az utasok száma 2022-ben 20,972 millió volt. A legnépszerűbb úticél Olaszország volt, az oda induló utasok száma meghaladta a 2 milliót, Nagy-Britanniába 1,816 millióan, Németországba pedig 1,34 millióan utaztak.
A legtöbb Romániába érkező utas Lutonból, Bergamóból és a belgiumi Charleroiból indult.
Az MTI által szemlézett adatsorok szerint a legnagyobb utasforgalmat a Bukarestet kiszolgáló otopeni-i Henri Coandă Nemzetközi Repülőtér bonyolította, 7,317 millió induló és 7,303 millió érkező utassal.
A belföldi utasforgalom 49,5 százaléka az otopeni-i reptéren keresztül zajlott. A kolozsvári repülőtér részesedése 16,3, a temesvárié pedig 15,2 százalék volt.
Négy erdélyi reptér utasszám-növekedést jegyzett 2023-ban a korábbi évhez képest, négy légikikötőben pedig kevesebben fordultak meg tavaly. Ezzel együtt szinte mindenhol fejlesztések zajlanak, amelyektől nagyobb forgalmat várnak.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!