A kolozsvári légikikötő a második a romániai repterek rangsorában
Fotó: Facebook/Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj
Tavaly 17 százalékkal, 24,536 millióra nőtt a romániai repterek utasforgalma – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
2024. március 25., 12:342024. március 25., 12:34
Az utasok száma 2022-ben 20,972 millió volt. A legnépszerűbb úticél Olaszország volt, az oda induló utasok száma meghaladta a 2 milliót, Nagy-Britanniába 1,816 millióan, Németországba pedig 1,34 millióan utaztak.
A legtöbb Romániába érkező utas Lutonból, Bergamóból és a belgiumi Charleroiból indult.
Az MTI által szemlézett adatsorok szerint a legnagyobb utasforgalmat a Bukarestet kiszolgáló otopeni-i Henri Coandă Nemzetközi Repülőtér bonyolította, 7,317 millió induló és 7,303 millió érkező utassal.
A belföldi utasforgalom 49,5 százaléka az otopeni-i reptéren keresztül zajlott. A kolozsvári repülőtér részesedése 16,3, a temesvárié pedig 15,2 százalék volt.
Négy erdélyi reptér utasszám-növekedést jegyzett 2023-ban a korábbi évhez képest, négy légikikötőben pedig kevesebben fordultak meg tavaly. Ezzel együtt szinte mindenhol fejlesztések zajlanak, amelyektől nagyobb forgalmat várnak.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
szóljon hozzá!