Fájhat a fejünk. Nulla áfát lehetne alkalmazni a gyógyszerek esetében az uniós irányelv szerint
Fotó: Páva Adorján
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak, amiért nem ültették át nemzeti jogszabályaikba az áfakulcsokról szóló 2022/542/EU irányelvbe foglalt kötelező rendelkezéseket – tájékoztatott csütörtöki közleményében az EB.
2025. július 17., 17:032025. július 17., 17:03
2025. július 17., 17:102025. július 17., 17:10
Az áfairányelv lehetővé teszi a tagállamok számára, hogy
Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak 2024. december 31-ig kellett volna közölnie az áfát érintő irányelv nemzeti jogba történő teljes átültetését. A Bizottság ezért úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld az említett tagországoknak, amelyeknek két hónap áll rendelkezésre, hogy válaszoljanak és megtegyék a szükséges intézkedéseket;
– olvasható az Agerpres által idézett közleményben. Az EB ugyanakkor bejelentette, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak, amiért nem ültették át nemzeti jogszabályaikba a kisvállalkozásokra vonatkozó 2020/285/EU irányelv által bevezetett módosításokat.
Az irányelv lehetővé teszi a kisvállalkozások számára, hogy áfamentesen értékesítsenek termékeket és szolgáltatásokat, és egyszerűsíti az áfával kapcsolatos megfelelési kötelezettségeket. A négy tagállamnak két hónap áll rendelkezésre a megfelelő intézkedések meghozatalára; ennek hiányában a Bizottság szankciók kiszabását követelheti az Európai Unió Bíróságától.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Nicușor Dan kérte, hogy ne legyen áfaemelés, de az államháztartás helyzetének elemzése után a kormány döntése az volt, hogy ezt meg kell lépni – jelentette ki hétfőn este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Mindössze 200 millió lejes költségvetéssel, de mégis indul idén a magánszemélyeknek szóló roncsautóprogram – jelentette be szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A Bevándorlási Főfelügyelőség (IGI) eddig ebben az évben több mint 42 500 munkavállalási engedélyt adott ki külföldi állampolgároknak – számolt be egy szerdai szakmai rendezvényen Daniel Titirigi.
Hatlejes euróárfolyamot és legalább 30 százalékos munkanélküliséget hozott volna, ha a kormány július 8-ig nem dolgozta volna ki a jelentős adóemeléseket tartalmazó megszorító csomagot a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására.
A béreket és a nyugdíjakat idén nem indexálják az infláció mértékével, a prioritás az, hogy 2025 végéig biztosítsák a kifizetéseket – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Csak az ország északi felében az év első hat hónapjában 8,5 millió lej értékben loptak áramot és gázt – közölte a Delgaz Grid szolgáltató.
szóljon hozzá!