A romániai boltokban kapható sertéshús 80 százaléka külföldről érkezik
Fotó: Erdély Bálint Előd
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója. Ismételten ráirányította a figyelmet arra, hogy az üzletekben kapható sertéshús többnyire olyan országokból származik, mint Spanyolország, Németország vagy akár a 13 000 kilométerre lévő Chile.
2025. július 17., 20:082025. július 17., 20:08
Azonban – mutatott rá – olyan eseteket azonosítottak, amikor az importált sertéshúst Romániában csomagolták, és romániai húsként tüntették fel. Vagyis a fogyasztóvédelem ellenőrei
– idézte a fogyasztóvédelmi hatóság vezetőjét a Mediafax hírügynökség.
A szakember hangsúlyozta: a hosszú ellátási lánc befolyásolhatja a hús frissességét, ha nem tartják be a hőmérsékleti és higiéniai feltételeket, vagyis
Éppen ezért azt tanácsolja a fogyasztóknak, hogy mindig ellenőrizzék a címkén feltüntetett származási helyet, ne hagyják magukat megtéveszteni a csomagoláson található nemzeti szimbólumok által, és figyeljenek a frissességre. Mint kiemelte: a trikolórral ellátott csomagolás nem garantálja a romániai származást – a címkén egyértelműen fel kell tüntetni a származási országot, nem csak azt, hogy a terméket Romániában csomagolták.
Románia jelenleg a forgalomba kerülő sertéshús mintegy 80%-át importálja. A kiskereskedők országos szövetségének alelnöke azt mondja, ők ki vannak szolgáltatva az európai piac szereplőinek.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Mindössze 200 millió lejes költségvetéssel, de mégis indul idén a magánszemélyeknek szóló roncsautóprogram – jelentette be szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A Bevándorlási Főfelügyelőség (IGI) eddig ebben az évben több mint 42 500 munkavállalási engedélyt adott ki külföldi állampolgároknak – számolt be egy szerdai szakmai rendezvényen Daniel Titirigi.
Hatlejes euróárfolyamot és legalább 30 százalékos munkanélküliséget hozott volna, ha a kormány július 8-ig nem dolgozta volna ki a jelentős adóemeléseket tartalmazó megszorító csomagot a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására.
A béreket és a nyugdíjakat idén nem indexálják az infláció mértékével, a prioritás az, hogy 2025 végéig biztosítsák a kifizetéseket – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
szóljon hozzá!