Bár messze még az iskolai téli vakáció, az ünnepi időszak, sokan már most nekilátnak tervezgetni, tanulva abból, hogy az őszi szünet idején valósággal megrohamozták a kirándulni, kikapcsolódni vágyók a legnépszerűbb turista-látványosságokat.
Jövő tavasztól elektronikus belépési engedélyt kell kiváltaniuk azoknak a beutazóknak, köztük az európai uniós állampolgároknak, akik jelenleg vízum nélkül utazhatnak Nagy-Britanniába.
Valóságos tömeget vonzott Pikulski Anna világutazó előadása a kolozsvári Györkös Mányi Albert Emlékházba.
Minden harmadik romániai lakos idén külföldön nyaral, azok közül pedig, akik elhagyják az országot, a legtöbben pedig egy friss felmérés szerint olyan célpontokat választanak, mint Görögország, Törökország, Bulgária és Olaszország.
Amióta a fapados légitársaságok térhódítása nyomán polgárok széles köre számára elérhetővé vált a repülés, az utazni vágyók akár hónapokig is lesik, hogyan tudják a legolcsóbban beszerezni a repülőjegyet az áhított célpont felé. Kisokos utazni vágyóknak.
Vietnámra a legtöbbünk nem kifejezetten izgalmas turisztikai célpontként gondol: sokan máig egy háború sújtotta államként tekintenek a délkelet-ázsiai országra, mások a politikai rendszerrel szemben viseltetnek távolságtartással.
Ugyanazzal a luxusregpülőgéppel utazott el Klaus Iohannis román államfő Dél-Koreába, amellyel korábban az Egyesült Arab Emírségekbe és az afrikai turnére repült – közölte a repüléssel kapcsolatos hírekre szakosodott Boarding Pass portál.
Dél-Koreában tesz hivatalos látogatást hétfőtől szerdáig Klaus Iohannis. Az államfő koreai hivatali kollégája, Jun Szogjol meghívására látogat az ázsiai országba.
Tavaly 17 százalékkal, 24,536 millióra nőtt a romániai repterek utasforgalma – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Mégsem bonyolítják túl a romániai hatóságok a kiskorúak külföldre utazásának feltételeit az országnak a schengeni légtéréhez történő március 31-ei csatlakozása után, „utasbarátabbá” tették a korábban bejelentett intézkedéseket.
Változó turisztikai trendekre irányítja rá a figyelmet egy friss elemzés, amely szerint egyre népszerűbbek a külföldre utazók körében az olyan, korábban kevésbé felkapott és egyben olcsóbb turisztikai célpontok, mint Albánia, Koszovó vagy éppen Románia.
A Wizz Air légitársaság a szerelemesek ünnepe közeledtével Bukarestbe csalogatja utasait. Ráadásul a román fővárost nem csupán azért ajánlja, mert a kontinens legromantikusabb városának tekinti.
Miután az elmúlt időszakban megszaporodott Romániában a súlyos maláriás esetek száma, és a közelmúltban két halálesetet is jelentettek, sokan lemondanak az egzotikus afrikai utazásról.
Feljelentte kedden a legfőbb ügyészségen a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője, Dan Tanasă Klaus Iohannist az államfő külföldi látogatásainak „túlzott” költségei miatt.
Hazatért közel negyven napos, kalandos ázsiai útjától a szatmárnémeti Bertici Attila és fia, Norbert, akiknek fő célja a Pamír-hegység több mint négyezer méteres magasságban kanyargó „sztrádájának” meghódítása volt.
A magyar útlevél továbbra is a „legerősebbek” közé tartozik a világon – derül ki a legfrissebb, 2024-es toplistából.
Klaus Iohannis elnök idén 34 hivatalos külföldi utazást tett, amelyek összértéke meghaladta a 41 millió lejt.
Nem hajlandó nyilvánosságra hozni az államfői hivatal, mennyibe került Klaus Iohannis elnök nemrég lezajlott afrikai körútja. A hivatal arra hivatkozik, hogy a hatályos törvények értelmében ezek az adatok minősített információnak számítanak.