2012. július 12., 07:142012. július 12., 07:14
A legnépszerűbbnek a Volkswagenek bizonyultak, 17 414 bejegyzett darabbal (ez 68 százalékos növekedés 2011 első félévéhez viszonyítva), majd 15 307-tel az Opel következik, a harmadik pedig 9453-mal a Ford. Az öt leginkább vásárolt márka között még az Audi és a BMW kapott helyet. Az első fél évben egyébként öszszesen 107 072 autót írattak be Romániában, ami 40 százalékos bővülést jelent az előző év hasonló időszakához viszonyítva. A bejegyzett új gépkocsik száma ötszázalékos bővülést mutat. Ezek között a Dacia fölényesen vezeti a népszerűségi listát a maga eladott 8370 autójával (ez viszont 3 százalékkal kevesebb mint a 2011 első felében eladott mennyiség), majd a Volkswagen következik 3783 egységgel. A harmadik helyen a Skodát találjuk 3248-mal gépkocsival, az első ötbe pedig még a Ford (2563) és a Renault (2374) fért bele.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
Nagyváradon nyitott üzemet a finn Amer Sports – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
A 2022-es energiaválságot követő csökkenés óta a tavalyi második félévben nőtt először a földgáz lakossági ára az Európai Unióban (EU); a legalacsonyabb árakat Magyarországon, Horvátországban és Romániában jegyezték.
Alaposan megrengeti Románia és ezáltal a polgárok pénzügyeit az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.