2012. szeptember 04., 07:582012. szeptember 04., 07:58
Tervben van németországi, olaszországi és spanyolországi járatok indítása is. A főparancsnok szerint a reptér nemzetközivé válása nemcsak a megye turizmusának tenne jót, de azért is hasznos volna, mert Váradon néhány éve egy a NATO által fenntartott katonai kiképzőközpont is működik. Az engedély ellenére még gyakorlati akadályai vannak annak, hogy valóban beinduljon a nemzetközi légiforgalom Nagyváradon, a reptér kifutópályája ugyanis nem alkalmas nagyobb gépek fogadására.
A pálya korszerűsítésére és meghoszszabbítására nemrég az Ágazati Operatív Programon keresztül nyert támogatást a létesítményt fenntartó megyei önkormányzat. A terv során a mostani pályát teljes egészében felújítják, kétsávosra és 2100 méter hosszúra bővítik. Új platform is épül a gépek állomásozására, és a pálya éjszakai kivilágítása is megújul. A váradi reptér terminálja egyébként nagyjából másfél éve teljesen megújult belülről, így ez már alkalmas nagyobb utasforgalom bonyolítására.
Az épület külső felújítása jelenleg folyamatban van. A repülőtéren már most a schengeni normáknak megfelelő ellenőrzés folyik. Jelenleg mégis csak bukaresti járat működik itt, illetve esetenként egy-egy külföldi charterjárat, rendszeres nemzetközi forgalom viszont csak akkor lehet, ha készen lesz a pálya.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.