Jelenleg a Román Posta nem engedheti meg magának, hogy emelje az alkalmazottak bérét, mert tetemes összeget szánnak a szükséges beruházásokra, fejlesztésekre – jelentette ki Alexandru Petrescu, az állami kézbesítő vállalat vezérigazgatója.
2016. március 10., 15:262016. március 10., 15:26
2016. március 10., 17:102016. március 10., 17:10
A postának az Agerpres hírügynökség által idézett közleménye szerint a tavalyi év elején már végrehajtottak egy jelentős bérkiegészítést, most pedig nincs lehetőségük újabb hasonló intézkedésre.
„Elengedhetetlen, hogy beruházásokat hajtsunk végre, hiszen a fejlesztések hiánya az elmúlt tíz évben a szolgáltatások minőségének romlásához és a bevételek visszaeséséhez vezetett. A 2014-ben és 2015-ben termelt nyereség elsősorban a költségek csökkentésének tudható be, miközben a posta hagyományos szolgáltatásaiból származó jövedelem tovább mérséklődött. A vállalatnak új piaci szegmensekre kell koncentrálnia, akármennyire is szeretnénk a továbbiakban is csak leveleket kihordani. Ezt a stratégiát mindegyik alkalmazottnak meg kell értenie” – fogalmazott Alexandru Petrescu.
A posta vezérigazgatója úgy véli: az alkalmazottakat képviselő szakszervezet vezetőinek nemrég tett kijelentései csak megingatják az állami társaság stabilitását. Petrescu azt is elmondta: mindig is szorgalmazta az érintett felek közötti párbeszédet, szerinte azonban „a kommunikációnak őszintének, egyenesnek és folyamatosnak kell lennie”.
„Tudomásul vettem a szakszervezetnek a sajtóban megjelent követeléseit, de úgy gondolom, hogy nem így kell kialakítani egy konstruktív együttműködést. Tisztában vagyok azzal, hogy miért éppen a mostani politikai kontextusban vetették fel a problémát, de inkább a vállalat érdekében kellene cselekedni” – fogalmazott az igazgató. A közleményben az is szerepel, hogy a posta tavaly bruttó 19,2 millió lejes (4,3 millió euró) profitot termelt, míg beruházásokra 2014-ben 24 százalékkal költöttek többet, az összköltségek pedig 7 százalékkal csökkentek.
A Román Posta egyébként az idei év első felében kísérleti programot bonyolít le, amelynek keretében teljesítményalapú kritériumok szerint értékelik az alkalmazottak munkáját. Alexandru Petrescu arra is kitért: arra törekszenek, hogy javítsák a munkakörülményeket és a munkamódszereket, ebben pedig a szakszervezetek segítségére is számítanak.
„Az érdekvédelmi szervezetek egyes követelései teljesen jogosak, amelyeket szeretnénk megvalósítani. A szakszervezeti vezetőktől ugyanakkor pragmatizmust és realizmust várunk el, illetve szeretnénk, ha ténylegesen részt vennének a vállalat tevékenységében” – magyarázta. „A posta célkitűzései nem változtak: nyereséget akarunk termelni, valamint bővíteni és javítani kívánjuk a szolgáltatásokat. Bármilyen, a vállalat pénzügyi helyzetére vonatkozó párbeszédet számokra kell alapozni, minden más csak mese” – fogalmazott Petrescu.
A postai szakszervezet vezetői kedden jelentették be, hogy áprilistól országos szintű tüntetésekbe kezdenek – legfőbb követelésük a béremelés és a munkakörülmények javítása.
Magyarország hamarosan visszanyerheti a ragadós száj- és körömfájással kapcsolatos mentességi státuszát az Európai Unión belül – jelentette be Nagy István agrárminiszter.
A gépjárműpark villamosítása terén elért uniós eredmények interaktív bemutatását célozza az Európai Autógyártók Szövetségének új internetes platformja, mely többek között azt is összesíti, mennyibe kerül a villanyautók töltése egy-egy tagállamban.
A pénzügyminisztérium adatai szerint tavaly 12,4 milliárd lej, azaz 2,4 milliárd eurónak megfelelő összegű pótlékot fizettek ki a közszférában – irányította rá a figyelmet pénteken a Hotnews.ro hírportál.
Az idei első negyedévben az euróövezetben 0,2 százalékkal nőtt, az EU-ben pedig stagnált a foglalkoztatási ráta, negyedéves összevetésben pedig a tagállamok közül Romániában csökkent a legnagyobb mértékben ez a mutató.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) olyan adóreform-csomagot javasol Románia számára, amely az adóterheket a munka adóztatásáról (beleértve a társadalombiztosítási járulékokat is) a fogyasztásra és kisebb mértékben a tőkére kivetett adókra helyezi át.
A kolozsvári táblabíróság felfüggesztette a környezetvédelmi engedélyét az energetikai szempontból egész Erdély számára kiemelten fontos ratosnyai vízerőműnek.
Románia legnagyobb villamosenergia-termelő társasága messze a legolcsóbb áramot kínálja a lakosságnak a villanyszámla-ársapka júliusi eltörlése után, viszont hiába irányít mindenkit a Hidroelectricához még az energiaügyi miniszter is.
Az Európai Bizottság szerdán közzétett országspecifikus ajánlásában arra kérte az Európai Unió Tanácsát, állapítsa meg, hogy Románia nem tett hatékony intézkedéseket a költségvetési hiány csökkentésére.
Hegedüs Éva, a Gránit Bank társalapítója és elnök-vezérigazgatója, az „EY Az év üzletembere” díj 2024 évi magyarországi győztese első nőként képviseli Magyarországot a világ egyik legrangosabb üzleti elismerésének nemzetközi döntőjén.
A Frăția országos szakszervezeti szövetség szerdán közölte, hogy nem vesz részt a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló tárgyalásokon, mert „nem kíván cinkostárs lenni a jelenlegi hatalom társadalomellenes intézkedéseiben”.
szóljon hozzá!