Többen jönnek. A vállalkozók szövetsége kevesli a hivatalos adatokban közölt turistalétszámot
Fotó: Barabás Ákos
Az Országos Statisztikai Intézetnek (INS) változtatnia kellene a külföldi turistákat monitorozó rendszerén, a valóságban ugyanis sokkal nagyobb ezek száma az intézet jelentéseiben közöltnél – nyilatkozta hétfőn az Agerpres hírügynökségnek a romániai kis- és közepes vállalkozások országos szövetségének (CNIPMMR) elnöke, Florin Jianu.
2020. február 10., 17:222020. február 10., 17:22
Jianu szerint néhány, bárki számára elérhető adat összevetésével egyértelművé válik, hogy az INS által közölt adatok nem a valóságot tükrözik.
„Például: évente több millió külföldi turista érkezik az otopeni-i reptéren keresztül. Aztán megnézzük, mit közöl a törcsvári kastély vagy a pelesi kastély, amelyeknek több mint egymillió látogatójuk van, és ezeknek 60 százaléka külföldi. Tehát ha végzünk egy egyszerű matematikai számítást és ezeket összeadjuk, sokkal több jön ki, mint 1,7-1,8 millió, amennyire az INS teszi a külföldi turisták számát” – magyarázta.
„Az nem lehet, hogy Bulgáriába több mint 10 millió, Magyarországra 15-18 millió külföldi turista látogat el, hozzánk pedig 1,8 millió. Valami gond van tehát a mérési módszerekkel” – fogalmazott.
Florin Jianu ugyanakkor azt javasolja az INS-nek, hogy a turisztikai ipar és a szaktárca képviselőivel közösen változtassanak a Romániába érkező külföldi turisták számát megállapító metodológián.
A korábbi 3,3 százalékról 1,4 százalékra módosította az Európai Bizottság (EB) pénteken közzétett jelentésében a román gazdaság 2024-es GDP-arányos növekedésére vonatkozó előrejelzését.
Elkezdték utalni a gazdáknak az aszálykárenyhítő juttatásokat – közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Barbu mezőgazdasági miniszter. Lapunknak nemrég falugazdász arra panaszkodott, hogy nem egységes kritériumok szerint mérték fel az aszálykárokat.
A Netflix úgy döntött, hogy megemeli az összes előfizetés árát, amelyet Romániában kínál ügyfeleinek, és ez a döntés a streamingpiac konkurens platformjainak több hasonló bejelentése után született – értesült a Hotnews.ro hírportál.
A bukaresti pénzügyminisztérium meghosszabbítja december 20-ig azt az időszakot, ameddig az adóamnesztiát igénybe vevők rendezhetik az adótartozásaikat – közölte csütörtökön Marcel Boloş tárcavezető.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvény kihirdetését követően a kormány megteheti az utolsó lépést a minimálbér 4050 lejre emelése felé – jelentette ki csütörtökön Marcel Ciolacu kormányfő.
Idén január és szeptember között a napelemekkel termelt villamos energia mennyisége 2,93 milliárd kilowattóra volt, 58,6 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A nyers adatok szerint az idei harmadik negyedévben stagnált, a szezonálisan kiigazított adatok szerint pedig 0,2 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék (GDP) 2023 harmadik negyedévéhez képest – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nagyon aktuális, de egyúttal sok kérdést felvető és bizonytalanság által övezett témára összpontosított a kolozsvári RMKT Bizniszvitamin elnevezésű rendezvénye, amely egy adóhatósági digitalizációs körképet igyekezett összerakni.
Az elmúlt héten szinte naponta emelkedtek a román 10 éves lejáratú román állampapírok hozamai.
Akárcsak tavaly ősszel, az idei hideg évszak kezdetén is azzal dicsekszenek a bukaresti hatóságok, hogy meghaladja a 100 százalékot Románia gáztározóinak a telítettsége. De hogyan lehetséges mindez? Szakember szolgált magyarázattal.
szóljon hozzá!