2011. június 01., 09:202011. június 01., 09:20
Az OTE birtokolja jelenleg a távközlési vállalat többségi részvénycsomagját, ezért tett neki a román állam ajánlatot a tulajdonában maradt 46 százalékos részesedés megvásárlására. A Ziarul Financiar gazdasági és pénzügyi napilap tegnapi beszámolója szerint a görögök most válaszoltak a román távközlési minisztérium által tett ajánlatra. Közölték, hogy nem érdekeltek a 46 százalékos részvénycsomag megvásárlásában, mivel Görögországban és a régióban még mindig tart a gazdasági válság. Valerian Vreme távközlési miniszter elmondta: a minisztérium jogászai elemezni fogják a görög vállalat válaszát, és a jövő hét végéig közlik a román fél álláspontját. A lap megállapította: egyelőre nem világos, hogy a román állam más beruházónak adja-e el majd a kisebbségi részvénycsomagot, vagy annak tőzsdére való bejegyzése révén esetleg privatizálja a tulajdonában maradt részvénypakettet.
A lap minisztériumi forrásokra hivatkozva úgy tudja, hogy a görögök a vezetékes telefonszolgáltatást biztosító Romtelecomnak és annak leánycégének, a szintén OTE-tulajdonban lévő, mobiltelefon-szolgáltatást biztosító romániai Cosmotének a fúzióját javasolták. A két távközlési cégnek összesen 12 millió előfizetője van Romániában.
Az OTE 1998-ban 675 millió dollárt fizetett a Romtelecom 35 százalékáért, majd 2003-ban többségi tulajdonossá vált. Az OTE-csoporthoz tartozó Cosmote 2005-ben vásárolta meg a román CosmoRom állami mobiltársaság 70 százalékát, és indította újra a céget Cosmote név alatt.
Megvalósíthatónak tartja az európai beruházások és projektek minisztere Nicușor Dan megválasztott elnöknek azt a javaslatát, hogy az állami kiadásokat az áfa (TVA) emelése nélkül csökkentse a kormány.
Mintegy 463 000 nyugdíjas már hónapok óta várja nyugdíjának újraszámítását, amely a bónuszok és a nem állandó jövedelmek figyelembevételével magasabb jövedelmet hozna számukra.
Kedvezményes gazdahitelt hirdet meg a bukaresti mezőgazdasági minisztérium, egy agrárvállalkozás legfeljebb 50 000 eurónak megfelelő lej kölcsönt igényelhet. Az állam a 3 hónapos ROBOR-ral egyenértékű kamatrészt vállalja át a gazdahitelből.
Bár tavaly nagy garral jelentették be, hogy a helyi Sinteza gyár az amerikai Lockheed Martinnal közösen egy fenntartható és stabil energia előállítását támogató, szén-dioxid-kibocsátásmentes akkumulátorgyárat épít Nagyváradon, a terv végül meghiúsult.
Négy repülőtér – köztük három erdélyi – felújítási munkálatára biztosítanak a tartalékalapból 484 millió lejt – döntött csütörtökön a kormány.
A villamosenergia-piacot július 1-jétől mindenképpen liberalizáljuk, és nincs szó az ársapka meghosszabbításáról – jelentette ki Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Az Európai Bizottságnak 2026. december 31-ig teljesítenie kell a kifizetéseket a tagállamoknak a helyreállítási tervek 2026. augusztus 31-ig megvalósított célkitűzései alapján – jelentette ki szerdán az EB egyik szóvivője.
A piacok ma örvendenek a fejleményeknek, de neki kell fogni, és sajnos a nehezebb döntéseket is meg kell hozni, hogy a költségvetés hiánya érdemben csökkenjen – értékelt a Krónikának Bálint Csaba közgazdász, a Román Nemzeti Bank igazgatótanácsának tagja.
Felszámolják Románia egyik legrégebbi vállalatát, a kolozsvári épületgépészeti Armaturát – írja az Economica.net a részvényesek közgyűlésének meghívója alapján.
Szó sincs arról, hogy az állami költségvetésben ne lenne elegendő pénz a nyugdíjak és a közszféra béreinek a kifizetésére – szögezte le Nicușor Dan megválasztott elnök.
szóljon hozzá!