2010. augusztus 12., 10:182010. augusztus 12., 10:18
Mint tájékoztatott, a nagyváradi piacokon a RAPAS igazgatótanácsának pénteki döntése nyomán ezentúl 7 lej helyett 8 lejnyi napidíjat kell fizetni, a vállalkozásoknak 180 helyett 220 lejt, a termelőknek pedig 120 lej helyett 160 lejt kell havonta lepengetniük az asztalokért.
Akinek az asztalán kívül további helyre van szüksége, annak óránként 8 lejt kell fizetnie négyzetméterenként. A piaci asztalok bérleti díjait egyébként 2008 óta nem emelték, emlékeztetett Cosma. Megtudtuk, változott egyúttal az ócskapiacon működő autópiaci belépő ára, ezt az eddigi 20 lejről 21 lejre emelték. Az áfaemelés ellenére sem változtatták meg eközben a szintén a RAPAS-hoz tartozó strandok belépőinek árát, vagy az illemhelyek díjszabását, hangzott el.
„Az önkormányzatnak hosszú ideig más véleménye volt az áfafizetésről, mint a pénzügymisztériumnak” – mondta az igazgató. Mint részletezte, a közhasznú társaságnál tavaly végzett ellenőrzés kimutatta, hogy körülbelül 1,1 millió lejnyi áfát kell befizetniük, mivel a 2003 és 2007 között kapott önkormányzati támogatások után nem fizették ki azt.
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.