Árbeállás. A Dacia Bigster legolcsóbb verziója 23 ezer euró Romániában
Fotó: Dacia
A rendelések csütörtöki elindításával kiderült, mennyibe kerül a Dacia legújabb, egyben legnagyobb modellje, a Bigster. A Duster nagy testvéreként emlegetett, egy új szegmensben világhódító körútra induló Bigster legolcsóbb kiadása 23 ezer euróért kapható, és kisebb meglepetésre a legdrágább alapverzió sem éri el a 30 ezret.
2025. január 09., 17:562025. január 09., 17:56
Csütörtöktől rendelhető a Dacia Bigster, a francia Renault csoporthoz tartozó román márka tavaly októberben bemutatott új modellje. Amely új szegmensbe, a C-SUV-k közé sorol be, ahol olyan jól bejáratott autókkal száll versenybe, mint a Toyota RAV4, a Ford Kuga, a Hyundai Tucson vagy a Volkswagen Tiguan – az indulóárakat tekintve biztos győztesként, hiszen mindegyik említett vetélytárs jóval drágább.
Négy felszereltségi szinttel dobták piacra a Dacia Bigstert
Fotó: Dacia
A csomagtartó méretében (667 liter) is kategóriaelső Bigster négy felszereltségi szinttel és premierként kivétel nélkül elektromos rásegítéssel kínált motorpalettával kapható. A legolcsóbb verzió Essential felszereltséggel áfával együtt 23 ezer euróba kerül Romániában. Ezt TCe 140 motorral kínálják, amely a Dacia palettáján először érhető el ezen a teljesítményszinten.
amely a gyártó szerint optimalizálja a vezetési élményt, valamint csökkenti az átlagos üzemanyag-fogyasztást és a CO2-kibocsátást.
A Dacia Bigster romániai árlistája
Fotó: Dacia
Az Expression felszereltség 24 400 euróról indul, de a fentebb említett motor mellett – felárért – itt már TCe 130 4×4-es is választható, ami a nemrég piacra dobott „kistesó”, a Duster 3-ból is ismerhető: a hatfokozatú kézi sebességváltóval és 48 V-os lágyhibrid rendszerrel ellátott gép összkerékhajtásának köszönhetően fokozza a terepjáróélményt.
És ugyanezen a felszereltségi szinten már kérni lehet az úgynevezett Hybrid 155-ös motort is az új Dacia modellhez.
Dacia Bigster
Fotó: Dacia
A következő két felszereltségi szint a „csúcsmodelleket” kínálja. Az Extreme a szabadba, terepre vágyóknak van kitalálva: itt szériafelszereltségként elektromosan nyitható és dönthető-csúsztatható panorámatetőt, állítható tetőrudakat, hegymenet-szabályozót és gumi padlószőnyegeket kínálnak. A fentebb említett valamennyi motort választani lehet, a TCe 130 4×4-es verzió 28 500 eurótól indul, a Hybrid 155 pedig a legmagasabb alapárban, 29 500-ért kapható.
Dacia Bigster
Fotó: Dacia
A negyedik felszereltségi szint a Journey, amelyet a kényelmet előtérbe helyező, hosszú utakra készülő vásárlók számára találtak ki, kéttónusú karosszériával (fekete tetőszínnel), de az elektromos csomagtérajtó és az elektromosan állítható vezetőülés is az alapfelszereltség része.
Akárcsak az új Dusterből, a Bigsterből is hiányzik a dízel meghajtású motor. Ugyanakkor később – a Daciánál először – választható lesz az ECO-G 140-es meghajtás is, ami az LPG-benzines vegyes meghajtás bővítése egy 48 voltos lágyhibrid rendszerrel. Ez lehet a legtakarékosabb verzió, hiszen a legnagyobb hatótávú: a gyártó szerint 50 liter benzin és 49 liter LPG akár 1450 kilométerre is elvihet.
Dacia Bigster
Fotó: Dacia
A rendeléseket csütörtöktől várják Romániában a Dacia honlapján, az első autók tavasszal érkeznek meg tulajdonosaikhoz.
Amint arról beszámoltunk, tavaly márciustól rendelhető meg valamennyi romániai Dacia márkakereskedésben a Duster legújabb, harmadik generációs változata. Az eddig legfőképpen verhetetlen árainak köszönhetően világszerte hódító román gépkocsigyártó népszerű utcai terepjárójának (SUV) legújabb kiadása nem nevezhető túl olcsónak, ám kategóriájában így is vonzó árakkal kecsegtet.
Dacia Bigster
Fotó: Dacia
Tavaly áprilisban közölték az arculatfrissítésen átesett népszerű elektromos autó, a Dacia Spring új árlistáját is.
Dacia Bigster
Fotó: Dacia
Március 20-tól valamennyi romániai Dacia márkakereskedésben megrendelhető a Duster legújabb, harmadik generációs változata.
Péntek óta megrendelhető a romániai márkakereskedéseknél az új Dacia Spring, miután közölték az arculatfrissítésen átesett népszerű elektromos autó árlistáját.
Év elejétől a tisztességes üzleti kapcsolatokat elősegítő szabályok javítják a gazdálkodók és a termelők pozícióját a felvásárlókkal szemben Magyarországon. A jogszabály az erdélyi beszállítókra is vonatkozik.
Három forgatókönyvet vázolt fel csütörtökön az Intelligens Energia Egyesület (AEI) arra, hogy mennyit kell majd fizetniük a háztartásoknak a földgázért és az elektromos energiáért április elsejétől.
Előfordulhat, hogy semmilyen különbséget nem tapasztalnak majd a polgárok az áram és a gáz árában tavasszal, mivel megmaradhat az ársapka – jelentette be Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Sokan nehezen tudják megemészteni a román kormány új „salátarendeletét”. A Krónika által megszólaltatott könyvviteli szakember szerint az államháztartás költségeinek lefaragása érthető, azonban az új adózás kivitelezése sok tekintetben elhibázott.
Az Alfa Kartell Országos Szakszervezeti Szövetség hamarosan összeállítja a januári szakszervezeti akciók menetrendjét, amit a 2025-ös költségvetési törvény tervezetének alakulásától tett függővé – nyilatkozta szerdán az Agerpresnek Bogdan Hossu.
Az osztrák OMV megállapodást kötött arról, hogy 2027-től gázt szállít a német Unipernek a fekete-tengeri projektjéből – közölte a Reutersszel három, az ügyet ismerő személy, miközben Európa új utakat keres az energiabiztonság növelés&
2024 novemberében 5,3 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékkal kisebb, mint októberben az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adatai szerint.
A 2025-ös év legyen a józan ész éve, amely a kiszámíthatóság és a közös felelősség, közös teherviselés, a szolidaritás éve – jelentette ki a Krónikának adott interjúban Tánczos Barna pénzügyminiszter, helyettes kormányfő.
Nem túl rózsás a romániai vasutak helyzete, a rendszerváltoztatás óta meglehetősen kevés szakaszt sikerült felújítani, még autópályák tekintetében is jobban áll az ország – mutat rá a Club Feroviar.
Lesújtó képet fest a román mezőgazdaság tavalyi helyzetéről az Eurostat. Románia uniós kullogó, a mezőgazdaság termelékenysége 2024-ben 17 százalékkal zsugorodott. A megkérdezett szakpolitikus szerint sok jóra ebben az esztendőben sem számíthatunk.
szóljon hozzá!