Fotó: Facebook/Dacia
Péntek óta megrendelhető a romániai márkakereskedéseknél az új Dacia Spring, miután közölték az arculatfrissítésen átesett népszerű elektromos autó árlistáját.
2024. április 05., 18:062024. április 05., 18:06
Amint arról beszámoltunk, a Renault csoport által birtokolt román márka legkisebb gépkocsija – melyet továbbra is Kínában gyártanak európai mérnökök és dizájnerek tervei alapján – kinézetben kívül-belül megújult, és műszaki felszereltség terén is számos újdonságot tartogat, miközben az akkumulátor kapacitása, így a hatótáv is a régi maradt.
A 2021-ben piacra dobott e-autó – melyből már 140 ezret adtak el, több mint 15 ezret Romániában – továbbra is 26,8 kWh kapacitású akkupakkot kínál, és legalább 220 kilométeres hatótávot városi környezetben (183 kilométeres vegyes WLTP hatótávval számolnak). Ami nem túl sok, viszont a Dacia képviselői szerint a 45 vagy 65 lóerős Springet választók számára tökéletesen megfelel, hiszen adataik szerint ügyfeleik naponta átlagosan 37 kilométert tesznek meg vele (ugyanennyi az átlagsebesség is), és hetente egyszer töltik fel, nagyrészt otthon. Belül szinte teljesen megújult az Európa harmadik legnépszerűbb elektromos autójának számító Spring, csak a tető maradt a régi.
Alapos arculatfrissítésen esett át a Dacia Európa-szerte hódító elektromos autója, a Spring.
Bár a faceliftet már idén februárban bemutatták, a megújult modellek árát csak most közölték.
Az árak paradox módon egyszerre számítanak a legolcsóbbnak és a legdrágábbnak is. A teljes ár ugyanis kevesebb még annál is, amennyiért 2021-ben piacra dobták az első Springeket. Csakhogy akkor az állam a mostaninál kétszer nagyobb összeget kínált az e-autók roncsprogramján keresztül gépkocsit vásárlók számára, a 20 ezer euró körüli összeg pedig úgy 10 ezer euró alá csökkent. Ma azonban már csak 5100 eurót „áll” az állam. Ennek ellenére az idei első roncsprogramkiírás során továbbra is 10 ezer euró alatti végösszeget fizettek az egy régi autót forgalomból kiírató vásárlók, ugyanis a gyártó magára vállalta a jelentős támogatáskiesést.
Egyébként a legolcsóbb áron kínált Essential csomagot 45 lóerős motorral kínálják, míg az egyaránt 65 lovas Expression és Extreme felszereltségi szint teljes áron 18 900, illetve 19 900 eurótól indul. Az első autók várhatóan szeptemberben érkeznek meg a megrendelőkhöz.
Fotó: Facebook/Dacia
Bár a Roncsautó plusz program idei első szakaszáról lemaradtak a vásárlók, a jövőben is számíthatnak állami támogatásra – erősítette meg a bukaresti kormány környezetvédelmi minisztere. Mircea Fechet a Digi24 hírtelevízió egyik csütörtöki műsorában kijelentette,
A tárcavezető ismét hangsúlyozta: az e-autók vásárlására szánt maximális összeg megfelezése nem azt jelenti, hogy lassan kivezetnék a programot, sőt: az idén biztosított egymilliárd lej rekordkeretnek számít, csupán annyi történt, hogy az egy főre jutó felezéssel több felhasználó számára biztosítottak elérési lehetőséget. Elmondása szerint már csak azért sem akarják elbátortalanítani az e-autóvásárlókat, mert Románia az országos helyreállítási tervben (PNRR) vállalta, hogy 2026-ra 250 ezer régi gépkocsit vonnak ki a forgalomból. „A 15 évesnél idősebb roncsoknak el kell tűnniük az ország útjairól, szennyezők és veszélyesek” – szögezte le Fechet.
A környezetvédelmi miniszter a jövőre tekintve kijelentette, szándékuk szerint fokozatosan vonnak el pénzösszegeket a hagyományos roncsprogramból, hogy a „plusz” felé irányítsák. Ugyanis elmondása szerint ez történik szerte Európában, és azt is figyelembe kell venni, hogy 2035 után nem is gyártanak már belső égésű motorral ellátott autókat, „tehát nem is lesz mit támogatni”.
„Nem az a célom, hogy Románia legyen az utolsó ország, ahol még támogatják a dízel vagy egyéb szennyező gépkocsik vásárlását. Azzal a feltétellel, hogy a felszabaduló összegek a Roncsautó plusz programba, elektromos és plug-in hibrid autók vásárlóihoz jussanak” – nyilatkozta a Digi24-nek Mircea Fechet.
Mint ismeretes, március 20-tól valamennyi romániai Dacia márkakereskedésben megrendelhető a Duster legújabb, harmadik generációs változata is. Az eddig legfőképpen verhetetlen árainak köszönhetően világszerte hódító román gépkocsigyártó népszerű utcai terepjárójának (SUV) legújabb kiadása nem nevezhető túl olcsónak, ám kategóriájában így is vonzó árakkal kecsegtet.
Március 20-tól valamennyi romániai Dacia márkakereskedésben megrendelhető a Duster legújabb, harmadik generációs változata.
Elkezdték utalni a gazdáknak az aszálykárenyhítő juttatásokat – közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Barbu mezőgazdasági miniszter. Lapunknak nemrég falugazdász arra panaszkodott, hogy nem egységes kritériumok szerint mérték fel az aszálykárokat.
A Netflix úgy döntött, hogy megemeli az összes előfizetés árát, amelyet Romániában kínál ügyfeleinek, és ez a döntés a streamingpiac konkurens platformjainak több hasonló bejelentése után született – értesült a Hotnews.ro hírportál.
A bukaresti pénzügyminisztérium meghosszabbítja december 20-ig azt az időszakot, ameddig az adóamnesztiát igénybe vevők rendezhetik az adótartozásaikat – közölte csütörtökön Marcel Boloş tárcavezető.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvény kihirdetését követően a kormány megteheti az utolsó lépést a minimálbér 4050 lejre emelése felé – jelentette ki csütörtökön Marcel Ciolacu kormányfő.
Idén január és szeptember között a napelemekkel termelt villamos energia mennyisége 2,93 milliárd kilowattóra volt, 58,6 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A nyers adatok szerint az idei harmadik negyedévben stagnált, a szezonálisan kiigazított adatok szerint pedig 0,2 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék (GDP) 2023 harmadik negyedévéhez képest – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nagyon aktuális, de egyúttal sok kérdést felvető és bizonytalanság által övezett témára összpontosított a kolozsvári RMKT Bizniszvitamin elnevezésű rendezvénye, amely egy adóhatósági digitalizációs körképet igyekezett összerakni.
Az elmúlt héten szinte naponta emelkedtek a román 10 éves lejáratú román állampapírok hozamai.
Akárcsak tavaly ősszel, az idei hideg évszak kezdetén is azzal dicsekszenek a bukaresti hatóságok, hogy meghaladja a 100 százalékot Románia gáztározóinak a telítettsége. De hogyan lehetséges mindez? Szakember szolgált magyarázattal.
Tavaly az Európai Unió (EU) mezőgazdasági termelésének összértéke 537,1 milliárd eurót tett ki, ami 1,5 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál; Románia azok közé a tagállamok közé tartozott, amelyekben nőtt a mezőgazdasági termelés értéke.
szóljon hozzá!