Sokan az anyagiak miatt vágyakoznak el jelenlegi munkahelyükről, egy béremelés megoldaná a problémájukat
Fotó: Pixabay
A következő időszakban munkahelyváltást tervezők körében a vezető ok a magasabb fizetés, a következő legfontosabb számukra az otthoni munkavégzés lehetősége – derül ki az eJobs munkaerő-közvetítő platform friss felméréséből.
2024. április 14., 14:452024. április 14., 14:45
A közvélemény-kutatás eredményei szerint a válaszadók 47 százaléka mondta azt, hogy jelenleg új állást keres, 40,6 százalékuk pedig azt állítja, hogy bár a munkahelyváltás nem prioritás, hajlandóak jelentkezni, és meg is teszik, ha találnak valamit, ami szerintük megfelelne nekik. Mindössze 12,5 százalék válaszolta határozottan, hogy jelenleg nem keres állást.
A következő legfontosabb számukra az új munkahely perspektívájában az otthoni munkavégzés lehetősége, amit a válaszadók 37,2 százaléka említett. További dolgok, amiket keresnek: a karrierépítési lehetőség (35,9 százalék), több béren kívüli juttatás (33,7 százalék), olyan projektek, amelyek motiválják őket (35,2 százalék) vagy nagyobb stabilitás a munkahelyen (29,9 százalék). A barátságosabb kollégák vagy egy megértőbb vezető a következő, amit szeretnének találni az új munkahelyükön – részletezi a felmérést ismertető közlemény.
A kiértékelés szerint a felmérésben részt vevők válaszaiban visszatérő téma a fizetésemelés. Így
39,2 százalékot a béren kívüli juttatások újragondolása győzné meg, 35,3 százalék maradna, ha rugalmas munkaidőben dolgozhatna, 23,2 százalék pedig több szabadnapot szeretne. 15,8 százalék esetében ezt a jelenlegi kollégák, 11,5 százalék esetében pedig a vezető befolyásolná.
A romániai alkalmazottak 44,5 százaléka másodállásból kénytelen kiegészíteni a jövedelmét az eJobs munkaerő-közvetítő portál friss felmérése szerint.
„Mindezeken túl a jelöltek nagyon odafigyelnek mindenre, ami a munkáltató nyilvános megítélésével kapcsolatos, és több mint 60 százalék számára ez fontos vagy nagyon fontos tényező, amelyet mérlegelnek, mielőtt jelentkeznek egy állásra. Ez azt jelenti, hogy igyekeznek minél több információt összegyűjteni egy adott vállalatról, mielőtt jelentkeznek.
Ennek eredményeként a válaszadók 68,7 százaléka azt állítja, hogy előbb jelentkezne egy olyan cégnél, amelynek erős munkáltatói márkája van, mint egy olyannál, amelyik nem tesz erre irányuló erőfeszítéseket” – értékelt Bogdan Badea, az eJobs.ro vezérigazgatója.
A legtöbb munkahelykereső alaposan megnézi, hogy ki is ajánlja az állást
Fotó: Pixabay
50,1 százalék mondta azt, hogy nem menne oda, ha a felajánlott fizetés és a juttatási csomag nem lenne kielégítő. 33 százalék nem tudná leküzdeni a saját értékrendje és a vállalati kultúra közötti esetleges eltérést, és 14,6 százalék utasítana vissza állást egy olyan cégnél, amelynek erős a márkája, de nincsenek szakmai fejlődési lehetőségei.
A felmérést március és április között készítették egy 1002 jelenleg foglalkoztatott válaszadóból álló mintán. A legjobban reprezentált területek az értékesítés, az építőipar, az adminisztráció/logisztika, az IT/szoftver, az élelmiszeripar, a vendéglátóipar és az autóipar voltak – mutat rá a közlemény.
A romániai munkavállalók fele váltott munkahelyet az elmúlt két évben, az alkalmazottak 70 százaléka pedig béremelés kérése helyett inkább új állást keresett, derül ki a napokban közzétett felmérésekből. Idén ez a jelenség tovább fokozódik.
Csak az ország északi felében az év első hat hónapjában 8,5 millió lej értékben loptak áramot és gázt – közölte a Delgaz Grid szolgáltató.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A fejlesztési minisztérium alárendeltségébe tartozó minden intézmény esetében felülvizsgálták a vezetők fizetését és az igazgatótanácsok tagjainak tiszteletdíját – és ahol szükséges volt, módosították azokat – tájékoztatott kedden az RMDSZ sajtóirodája.
Előbb-utóbb bevezetik a progresszív adót Romániában – vélekedik Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
szóljon hozzá!