Sokan az anyagiak miatt vágyakoznak el jelenlegi munkahelyükről, egy béremelés megoldaná a problémájukat
Fotó: Pixabay
A következő időszakban munkahelyváltást tervezők körében a vezető ok a magasabb fizetés, a következő legfontosabb számukra az otthoni munkavégzés lehetősége – derül ki az eJobs munkaerő-közvetítő platform friss felméréséből.
2024. április 14., 14:452024. április 14., 14:45
A közvélemény-kutatás eredményei szerint a válaszadók 47 százaléka mondta azt, hogy jelenleg új állást keres, 40,6 százalékuk pedig azt állítja, hogy bár a munkahelyváltás nem prioritás, hajlandóak jelentkezni, és meg is teszik, ha találnak valamit, ami szerintük megfelelne nekik. Mindössze 12,5 százalék válaszolta határozottan, hogy jelenleg nem keres állást.
A következő legfontosabb számukra az új munkahely perspektívájában az otthoni munkavégzés lehetősége, amit a válaszadók 37,2 százaléka említett. További dolgok, amiket keresnek: a karrierépítési lehetőség (35,9 százalék), több béren kívüli juttatás (33,7 százalék), olyan projektek, amelyek motiválják őket (35,2 százalék) vagy nagyobb stabilitás a munkahelyen (29,9 százalék). A barátságosabb kollégák vagy egy megértőbb vezető a következő, amit szeretnének találni az új munkahelyükön – részletezi a felmérést ismertető közlemény.
A kiértékelés szerint a felmérésben részt vevők válaszaiban visszatérő téma a fizetésemelés. Így
39,2 százalékot a béren kívüli juttatások újragondolása győzné meg, 35,3 százalék maradna, ha rugalmas munkaidőben dolgozhatna, 23,2 százalék pedig több szabadnapot szeretne. 15,8 százalék esetében ezt a jelenlegi kollégák, 11,5 százalék esetében pedig a vezető befolyásolná.
A romániai alkalmazottak 44,5 százaléka másodállásból kénytelen kiegészíteni a jövedelmét az eJobs munkaerő-közvetítő portál friss felmérése szerint.
„Mindezeken túl a jelöltek nagyon odafigyelnek mindenre, ami a munkáltató nyilvános megítélésével kapcsolatos, és több mint 60 százalék számára ez fontos vagy nagyon fontos tényező, amelyet mérlegelnek, mielőtt jelentkeznek egy állásra. Ez azt jelenti, hogy igyekeznek minél több információt összegyűjteni egy adott vállalatról, mielőtt jelentkeznek.
Ennek eredményeként a válaszadók 68,7 százaléka azt állítja, hogy előbb jelentkezne egy olyan cégnél, amelynek erős munkáltatói márkája van, mint egy olyannál, amelyik nem tesz erre irányuló erőfeszítéseket” – értékelt Bogdan Badea, az eJobs.ro vezérigazgatója.
A legtöbb munkahelykereső alaposan megnézi, hogy ki is ajánlja az állást
Fotó: Pixabay
50,1 százalék mondta azt, hogy nem menne oda, ha a felajánlott fizetés és a juttatási csomag nem lenne kielégítő. 33 százalék nem tudná leküzdeni a saját értékrendje és a vállalati kultúra közötti esetleges eltérést, és 14,6 százalék utasítana vissza állást egy olyan cégnél, amelynek erős a márkája, de nincsenek szakmai fejlődési lehetőségei.
A felmérést március és április között készítették egy 1002 jelenleg foglalkoztatott válaszadóból álló mintán. A legjobban reprezentált területek az értékesítés, az építőipar, az adminisztráció/logisztika, az IT/szoftver, az élelmiszeripar, a vendéglátóipar és az autóipar voltak – mutat rá a közlemény.
A romániai munkavállalók fele váltott munkahelyet az elmúlt két évben, az alkalmazottak 70 százaléka pedig béremelés kérése helyett inkább új állást keresett, derül ki a napokban közzétett felmérésekből. Idén ez a jelenség tovább fokozódik.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
A romániai sörértékesítés kilencven százaléka a hipermarketekben, szupermarketekben és kisboltokban zajlik, míg a vendéglátóhelyek – éttermek, bárok és kávézók – csupán tíz százalékos részesedéssel bírnak.
Az Egyesült Államok a jelenleg tervezettnél „jóval nagyobb” mértékű vámokat vethet ki az Európai Unióra és Kanadára, ha közösen próbálnak fellépni az amerikai vámok ellen – közölte Donald Trump amerikai elnök a saját közösségi oldalán csütörtökön.
Beruházási és Fejlesztési Bank (Banca de Investiții si Dezvoltare – BID) néven megkezdte működését az új román állami bank.
szóljon hozzá!