Vasárnap vásárolhatunk a legolcsóbban repülőjegyet a Romániából induló járatokra a Vola.ro elemzése szerint
Fotó: Haáz Vince
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro online utazási iroda szakemberei.
2024. október 23., 18:372024. október 23., 18:37
A friss elemzés emlékeztet ugyanakkor arra a városi legendára, miszerint keddi foglalással lehet a legolcsóbban repülőjegyet vásárolni.
„Ez az évek során intenzíven emlegetett elképzelés abból indult ki, hogy a múltban a légitársaságok a hét első felében rukkoltak elő ajánlatokkal és akciókkal. Manapság azonban a jegyárak folyamatosan ingadoznak, a kereslet és az egyre kifinomultabb algoritmusok függvényében. Az árak a hét más napjain is kedvezőek lehetnek, nem csak keddenként, és a rugalmasság az utazási időpontok tekintetében kulcsfontosságú a legjobb ajánlatok megtalálásához” – húzza alá az utazási iroda elemzése.
Eszerint ha szigorúan a romániai piacot nézzük, úgy tűnik, hogy a Romániából induló járatokra a legolcsóbbak a vasárnap, ezt követően a szombaton foglalt repülőjegyek. Ugyanakkor a szakemberek azt javasolják, hogy szerdán és csütörtökön ne vásároljunk jegyet, mert akkor a legmagasabbak az árak Romániában.
Amióta a fapados légitársaságok térhódítása nyomán polgárok széles köre számára elérhetővé vált a repülés, az utazni vágyók akár hónapokig is lesik, hogyan tudják a legolcsóbban beszerezni a repülőjegyet az áhított célpont felé. Kisokos utazni vágyóknak.
Az egyedül utazók számára például az árak a keddi járatokra, párok számára pedig a szombati indulású járatokra a legkedvezőbbek az utazási iroda szakembereinek tapasztalata szerint.
A szakértői elemzésben említett egyik érdekes szempont arra a napszakra vonatkozik, amikor jó áron lehet repülőjegyet foglalni:
„Régebben a jó előre lefoglalt repülőjegyek gyakran olcsóbbak voltak, de ez a szabály már nem érvényes. Manapság már nem kell három hónappal előre foglalni a jegyeket, különben sokkal drágábbak lesznek, mint korábban gondolták. A Vola.ro szerint a legolcsóbb jegyeket ma már 30 vagy akár 45 nappal az indulás előtt foglalják le. Ahogy közeledik a repülés időpontja, a viteldíjak akár 60 százalékkal is drágulhatnak, ezért célszerű ezt a körülbelül egy hónapos mozgásteret megtartani az utazás előtt a repülőjegy lefoglalásához” – húzza alá a dokumentum.
A romániaiak közel 80 százaléka európai országokba készül idén nyáron, és több mint felük legfeljebb 300 eurót hajlandó repülőjegyre költeni – derül ki a Vola.ro online felmérésének szerdán közzétett eredményeiből.
„Ezért a rugalmasság ebben az esetben is előny: azok az utasok, akiknek nem okoz gondot a korai kelés vagy a késői érkezés a célállomásra, választhatják a csúcsidőn kívüli időpontokban induló járatokat” – tanácsolják.
Ami azt a városi legendát illeti, hogy az átszállást kerülni kell, az utazási szakértők szerint manapság, még ha a közvetlen járatokat még mindig előnyben részesítik is,
„Ráadásul a járatok menetrendje ma már sokkal jobban összehangolt, különösen, ha ugyanaz a légitársaság üzemelteti őket, így a várakozási idő az átszállásoknál ma már alig egy-két óra is lehet. Másrészt egyes légitársaságok, mint például a Turkish Airlines, 6–24 órás átszállási idő esetén ingyenes túrákat kínálnak a tranzitvárosban (jelen esetben Isztambulban), így a várakozási időt hatékonyan kihasználhatjuk egy új hely felfedezésével” – irányítja rá a figyelmet az online utazási iroda elemzése.
Számos kedvezőtlen tényező együttes hatásának tudható be, hogy manapság már a fapados légitársaságok sem kínálnak 10-20 eurós repülőjegyeket. Idén az elmúlt évek legnagyobb útiköltségére kell számítani.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
Az európai autópiac az áprilisi zsugorodás után májusban visszatért a növekedés útjára, de a kontinensen Romániában esett vissza a legnagyobb mértékben a gépkocsi-beíratások száma az előző évhez képest.
szóljon hozzá!