Az egyik leginkább bajba jutott ágazat képviselői kedden félórás tiltakozó megmozdulást is szerveztek
Fotó: Jakab Mónika
Meghosszabbítja a kormány a koronavírus-járvány terjedésének megfékezése érdekében bevezetett korlátozások miatt egyik leginkább sújtott vendéglátó- és szálláshelyek (HoReCa ágazat) állami támogatását, és új eszközöket is bevet – ígéri Raluca Turcan munkaügyi miniszter, de az üdülési csekkek kapcsán úgy tűnik, nem fogják meggondolni magukat.
2021. február 17., 13:502021. február 17., 13:50
A tárcavezető egy televíziós interjúban arról beszélt, a kormány jövő héten mutatja majd be a vendéglátó-iparban tevékenykedők megsegítésére kidolgozott mentőcsomagot. Ebben elmondása szerint lesz szó a kényszerszabadságon levő alkalmazottak fizetéséről, napszámosok vagy idénymunkások foglalkoztatásának támogatásáról, fiatalok vagy 55 éveseknél idősebbek, illetve külföldön elbocsátott román állampolgárok alkalmazásához nyújtott támogatásról is.
– sorolta az elképzeléseket a munkaügyi miniszter a România Tv kedd esti műsorában. Hozzátette:
„Ami az üdülési csekkeket illeti, a helyzet árnyaltabb. Az előző években kiadott utalványokat 2021-ben is fel lehet használni. A tavaly járvány volt, és az utalványokat nem használták fel” – magyarázta újfent a kormány döntését Raluca Turcan.
Nincs visszaút, Az út végén, Remény nélkül – ilyen és ehhez hasonlóan pesszimista hangvételű plakátokkal a kezükben álltak sztrájkőrséget kedden délben üres lokáljaik előtt a kolozsvári vendéglátóiparban dolgozók.
Történik mindez az anyagi erőforrások hiánya mellett a kiszámíthatatlanság miatt is.
A Deloitte European Hotel Industry elemzése szerint az európai idegenforgalom csak 2023-tól térhet teljesen magához.
A szállodák, éttermek és kávézók üzemeltetői készek beperelni a kormányt, és 500 millió euró kártérítést követelni – jelentette be kedd este Dragoș Petrescu, a romániai hotel- és vendéglőüzemeltetők munkáltatói szövetségének (HORA) elnöke.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
szóljon hozzá!