Fagyos hangulat. A szinte teljes mértékben leállított ágazat képviselői még mindig mentőövre várnak
Fotó: Jakab Mónika
A szállodák, éttermek és kávézók üzemeltetői készek beperelni a kormányt, és 500 millió euró kártérítést követelni – jelentette be kedd este Dragoș Petrescu, a romániai hotel- és vendéglőüzemeltetők munkáltatói szövetségének (HORA) elnöke. Az állami támogatás késlekedését, az üdülési csekkek elmaradását is felrója.
2021. február 10., 08:232021. február 10., 08:23
2021. február 10., 09:392021. február 10., 09:39
„Legitim joga egy leállított iparágnak beperelni egy kormányt, amely nem jön kompenzáló intézkedésekkel, amikor úgy dönt, bezár egy ágazatot. Együtt kezdtük el kidolgozni a 224-es rendeletet, amelynek célja egy olyan állami támogatási mechanizmus volt, ami fedezné a kiesett üzleti forgalom 20 százalékát,
– magyarázta az Antena 3 hírtelevízió műsorában az ágazat képviselőiben felgyűlt keserűséget az érdekvédelmi szervezet vezetője. Felidézte,
Alaposan megsínylette a koronavírus-járványt az erdélyi idegenforgalom, amely a felére csökkent a 2020-as nyári idényben, a különböző régiókban eltérően alakult a turistaforgalom – derül ki az Erdélystat erdélyi statisztikai szolgálat által szerdán a Krónikához eljuttatott adatsorokból.
„Nyilvánvaló, hogy ezek az utalványok segítséget jelentettek volna az országnak. A polgárok Romániában tudták volna elkölteni ezeket a pénzeket. Más szavakkal: ezek az összegek visszatértek volna az állami költségvetésbe, de közben segítették volna az ágazatot is. Egy jótékony intézkedés lett volna, amelynek komoly haszonélvezői voltunk 2018–2019-ben.
– összegzett Dragoș Petrescu.
Hasznukra tudják fordítani az erdélyi és partiumi szállásadók azt a tényt, hogy a koronavírus-világjárvány sem szegte a lakosság utazási kedvét, és a Covid–19 elleni vakcina megjelenése nyomán a tavasszal, illetve a nyáron még többen tervezik az útra kelést – vallják a Krónikának nyilatkozó szakemberek.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!