Fotó: E-nergia.ro
A Romgaz román állami gázvállalat 1,06 milliárd dollárért veszi meg az amerikai ExxonMobiltól a fekete-tengeri Neptun Deep földgázmezőben birtokolt 50 százalékos részesedését – közölte kedden a román vállalat.
2021. november 02., 21:302021. november 02., 21:30
2021. november 02., 22:482021. november 02., 22:48
A bukaresti értéktőzsdén közzé tett közlemény szerint a román állami vállalat igazgatótanácsa kedden jóváhagyta az egy héttel ezelőtt bejelentett tranzakciót, amelynek értéke 1,06 milliárd dollár. A felek most először hozták nyilvánosságra a vételárat. Leszögezték azt is, hogy
A felek megállapodtak, hogy az adásvételi szerződés aláírásakor a román vállalat 106 millió dollár előleget fizet, a többit a tranzakció véglegesítésekor.
A Romgaz december 10-ére hívta össze a részvényesek közgyűlését, ugyanis ennek a grémiumnak is áldását kell adnia az üzletre. Emellett a testületnek egy 325 millió euró értékű hitel felvételéről is döntenie kell, amiből fedeznék a tranzakció értékének egy részét.
A Romgaz a múlt kedden jelentette be a megállapodást, akkor azt közölték, hogy a tranzakció 2022 első negyedévében zárulhat le.
A többi 50 százalékos részesedés az osztrák OMV vállalaté, amely a román féllel kötött megállapodás szerint a gázmező operátora lesz.
A kitermelés elkezdéséhez a román parlamentnek úgy kell módosítani az offshore-kitermelésekre vonatkozó jogszabályt, hogy az kedvezőbb feltételeket szabjon meg a befektetők számára.
Megnyílt Brassó megyében Románia első, napelemeket újrahasznosító üzeme – jelentette be Adrian Veștea, a Brassó megyei közgyűlés elnöke pénteken.
Az év első két hónapjában 1,6 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), 3 százalékkal többet a 2024 januárjában és februárjában jegyzettnél – küzölte az Országos Statisztikai Intézet.
Idén márciusban 4 664 642 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, számuk megegyezett az egy hónappal korábbival; az átlagnyugdíj 2758 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) pénteken közzétett adataiból.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
szóljon hozzá!