2011. december 20., 08:552011. december 20., 08:55
A kutatás rámutatott: a költségek csökkentése mellett döntő személyek 46,3 százaléka ugyanazon termékekből vásárolt kisebb mennyiséget, míg 10 százalékuk olcsóbb árucikkeket vásárolt, a mennyiség pedig változatlan maradt.
A maradék 15,9 százalék jutányosabb áron szerzett be kevesebb terméket. A 2011. február–decemberi időszakban ugyanakkor több mint 10 százalékkal csökkent azok száma, akiket saját bevallásuk szerint a gazdasági válság jelentős mértékben érintett (53-ról 42 százalékra), a recesszió erőteljes érzékelése pedig elsősorban a városi lakosság körében enyhült.
Mindemellett felére csökkent azon állampolgárok száma is, akiket csak kismértékben vagy alig érezhetően érintett a krízis (a februári 38 százalékhoz képest 17 százalékra). A felmérésből ugyanakkor az is kiderül, hogy a vásárlási szokás viszonylag stabil a tavalyi évet figyelembe véve. A Mednet Marketing Research Center tanulmánya 801, 18 és 65 év közötti személy bevonásával készült december 7. és 12. között, az eredmény hibaaránya 3,45 százalék.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.