2012. november 07., 08:192012. november 07., 08:19
A munkabeszüntetést a két legnagyobb görög szakmai szervezet hirdette meg. Görögországban két hónap alatt ez a harmadik nagy sztrájk a költségvetési kiadások csökkentése és fájdalmas reformok bevezetése ellen. A csomagnak még meg kell kapnia a parlament jóváhagyását ahhoz, hogy az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap engedélyt adjon 31 milliárd euró segély kifizetésére.
A kormány szerint mindenképpen csökkenteni kell a kiadásokat, beleértve a nyugdíjak megkurtítását is, mert különben nem lehet elkerülni az ország csődjét. Antonisz Szamarasz miniszterelnök azt ígéri, hogy ez lesz az utolsó fájdalmas megszorítás. Az országban leálltak a vasutak, az autóbuszjáratok, a metró, sok légi járatot töröltek, a kompok a kikötőkben maradtak, és a taxisofőrök sem mentek ki az utcákra.
Az iskolák, a bankok és a kormányhivatalok bezártak, a kórházak csak sürgősségi ellátást nyújtanak. A rendőrség tüntetésekre készülve erősítést kapott, de az általános vélemény szerint komolyabb erőszakra csak szerdán kell számítani, amikor a parlament szavaz a kormány beterjesztéséről.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
Nagyváradon nyitott üzemet a finn Amer Sports – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
A 2022-es energiaválságot követő csökkenés óta a tavalyi második félévben nőtt először a földgáz lakossági ára az Európai Unióban (EU); a legalacsonyabb árakat Magyarországon, Horvátországban és Romániában jegyezték.
Alaposan megrengeti Románia és ezáltal a polgárok pénzügyeit az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.