Fotó: Pixabay
Óriási különbségek rajzolódnak ki az országok között, ha azt vesszük górcső alá, hogy az átlagbérrel számolva hány évre lenne szükség az első egymillió euró megkereséséhez. Van, ahol alig több mint 15 évre, máshol viszont 600 évnél is tovább kellene dolgozni ennyi pénzért.
2023. április 17., 12:042023. április 17., 12:04
Átlagfizetéssel számolva a svájciak keresnék meg a leggyorsabban – alig több mint 15 év alatt – az első milliójukat, míg Romániában több mint 100 évbe telik – derül ki a Picodi platform elemzéséből.
„A sok éve szakmailag aktív emberek ritkán gondolnak arra, hogy mennyi pénzt kerestek ezalatt az idő alatt” – állítják a platform képviselői, akik kiszámolták, hogy a jelenlegi átlagfizetés mellett hány évnyi munka szükséges ahhoz, hogy a különböző országokban egymillió eurót keressenek. A rangsorba 102 országot vettek fel.
A második helyen Szingapúr áll 18 évvel és 2 hónappal. A luxemburgi állampolgároknak 4 hónappal tovább kell dolgozniuk – 18 év és 6 hónap. Az Amerikai Egyesült Államok és Izland 21 év és 3 hónappal, illetve 22 év és 5 hónappal kerül még be az első ötbe.
Ezzel az eredménnyel Románia olyan országokat előzött meg, mint Panama (2 év és 5 hónap), Mexikó (11 év és 7 hónap) és Bosznia-Hercegovina (23 év).
Románia és Horvátország (44. hely – 87 év és 4 hónap) között pedig 30 év és 1 hónap a különbség.
Egy millió euróhoz több mint 500 évnyi munkára lenne szükség Nigériában (554 év), Ugandában (559 év és 8 hónap), Egyiptomban (646 év és 8 hónap) és Pakisztánban (664 év és 6 hónap).
„A nettó átlagbérekre vonatkozó adatok a Numbeótól (a világ egyik legnagyobb, statisztikai adatokat gyűjtő oldala – szerk. megj.) származnak, ahol világszerte több ezer felhasználó figyeli a béreket havi felméréseken keresztül. A valutaátváltáshoz a Google Finance 2023 márciusára vonatkozó átlagos árfolyamadatait használtuk” – közölték a Picodi képviselői.
azok szerint ugyanis 2023 februárjában a nettó átlagbér 4270 lej volt Romániában, ami 16 lejjel (+0,4%) több mint 2023 januárjában. Ez azt jelenti, hogy egy romániai munkavállaló körülbelül 864 eurót keres havonta, tehát 10 372 eurót évente. Ilyen körülményke között az 1 millió eurós küszöböt 96 év alatt lehet elérni.
Idén februárban januárhoz viszonyítva 0,4 százalékkal (16 lejjel) 4270 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában; 2022 második hónapjához képest 14,8 százalékos a növekedés – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 6845 lej volt.
Míg korábban tabunak számított, ma már egyre több munkáltató hozza nyilvánosságra azt, hogy milyen fizetéseket adnak alkalmazottainak.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!