Fotó: Facebook/Aeroportul Internațional Brașov
A Dan Air már az első hónapban több mint egymillió euró értékben adott el jegyeket a Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér járataira.
2023. május 03., 15:312023. május 03., 15:31
Mint ismeretes, a Dan Air az első légitársaság, amely bejelentette, hogy menetrend szerinti járatokat fog üzemeltetni a várakozások szerint június 15-én megnyíló brassói repülőtérről. A honlapjának elindítása óta eltelt első hónapban pedig máris egymillió eurós jegyeladást ért el – adta hírül szerdán a BizBrașov helyi portál.
Ezután a németországi repterek – Stuttgart, München és Nürnberg – következnek.
Azt is írják: Matt Ian David, a Dan Air menedzsere szerint elképzelhető, hogy a stuttgarti és a nürnbergi járatok között rotáció lesz, a stuttgarti járat reggelre (minden csütörtökön), míg a nürnbergi járat ugyanezen a napon estére kerülhet át. „A nürnbergi repülőtér állandóan nyitva van, míg Stuttgart este bezár” – magyarázta a menedzser.
A Dan Air járatai a meglebegtetett rotáció nélkül a következőképpen alakulnak:
• Brassó–Barcelona–Brassó (minden kedden);
• Brassó–Brüsszel–Brassó (minden szerdán);
• Brassó–Budapest–Brassó (kedden és vasárnap);
• Brassó–London LGW–Brassó (péntekenként);
• Brassó–Milánó LIN–Brassó (hétfőnként);
• Brassó–München–Brassó (szombatonként);
• Brassó–Nürnberg–Brassó (csütörtökönként);
• Brassó– Stuttgart–Brassó (minden csütörtökön).
Miután hivatalossá vált, hogy a román Dan Air légitársaság nyolc külföldi légikikötőbe is indít járatokat a várhatóan június 15-én nyíló Brassó–Vidombák Nemzetközi repülőtérről, kiszivárogtak az első jegyárak is.
Brassó és környéke a legnagyobb regionális ingatlanpiaci szereplővé válik Romániában Bukarest után: a Cenk alatti város máris maga mögé utasította e téren Kolozsvárt és Temesvárt is.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
szóljon hozzá!