Fotó: Facebook/Aeroportul Internațional Brașov
Miután hivatalossá vált, hogy a román Dan Air légitársaság nyolc külföldi légikikötőbe is indít járatokat a várhatóan június 15-én nyíló Brassó–Vidombák Nemzetközi repülőtérről, a következő kérdés kezdte el foglalkoztatni az utazni vágyókat: jó, de vajon mennyiért repülhetünk? És végre kiszivárogtak az első jegyárak is.
2023. március 30., 13:112023. március 30., 13:11
2023. március 30., 13:132023. március 30., 13:13
A BizBrașov.ro helyi portál exkluzív értesülései szerint a barcelonai kiruccanás lesz a legdrágább, a jegyárak 99 eurótól kezdődnek.
Brüsszelbe eközben 89 eurótól, Nürnbergbe, Münchenbe vagy Londonba 79 eurótól kezdődő jegyek megváltásával utazhatunk.
Valamivel olcsóbb lesz Milánóba vagy Stuttgartba utazni, ahol a jegyárak 72 eurótól, illetve 69 eurótól indulnak.
Az ár abban az összevetésben is alacsonynak tűnik, hogy a Budapesthez lényegesen közelebb fekvő Kolozsvárról az Aeroexpress 52, az Airconnect 47 eurós díjszabást gyakorol.
Az alacsonyabb díjszabás oka lehet egyébként, hogy míg a kincses városból repülő cégek kisebb gépeket üzemeltetnek, addig a Dan Air flottájában jelenleg egy Airbus 319-es és három Airbus 320-as típusú repülőgép van.
A BizBrașov.ro-nak ugyanakkor a légitársaság képviselői jelezték, a jegyárak még menetközben módosulhatnak, de csak kisebb mértékben.
Matt Ian David vezérigazgató közölte, kisebb gondjaik vannak az informatikai rendszerrel, ám reményeik szerint ezeket március 31-éig orvosolni tudják.
A Dan Air légitársaság a helyi sajtó érdeklődésére közölte: a megkeresett repterek 90 százaléka pozitívan reagált, több külföldi járatot is indítanak a nyáron a brassói repülőtérről.
A légitársaság által korábban már megerősített információk szerint a Dan Air járatai a következőképpen alakulnak:
• Brassó–Barcelona–Brassó (minden kedden);
• Brassó–Brüsszel–Brassó (minden szerdán);
• Brassó–Budapest–Brassó (kedden és vasárnap);
• Brassó–London LGW–Brassó (péntekenként);
• Brassó–Milánó LIN–Brassó (hétfőnként);
• Brassó–München–Brassó (szombatonként);
• Brassó–Nürnberg–Brassó (csütörtökönként);
• Brassó– Stuttgart–Brassó (minden csütörtökön).
Sajtóértesülések szerint amúgy a Wizz Air magyar fapados légitársaság is indít járatokat 2023. június 15-től a brassói reptérről. Az útvonalakat még nem jelentették be, de a portál úgy tudja, hogy minden bizonnyal Magyarországra (Budapest) és Németországba (Frankfurt) is repülnek
Adrian Veștea, a Brassó megyei közgyűlés elnöke nem erősítette meg, de nem is cáfolta az információt. Mindössze annyit mondott, amikor eljön az ideje, sajtótájékoztatón jelentik majd be a légikikötőből induló összes járatot.
A helyi sajtó szerint az is elképzelhető ugyanakkor, hogy az AirConnect is indít rendszeres járatokat a brassói repülőtérről.
Mint ismeretes, a korábbi bejelentések értelmében a Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtéren június 15-én indulhat a légi forgalom. Menetrendszerinti járatokat még nem hivatalosan jelentettek be, de nyári charter járatokra már kínálják a repülőjegyeket az utazásszervezők. A brassói lesz az első rendszerváltás után megépült romániai repülőtér. A nagyjából 130 millió eurós beruházásból megépült légikikötő kapacitása és az utasterminál is bővíthető.
A Brassó megyei közgyűlés elfogadta keddi ülésén a Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőteret kezelő közhasznú társaság 27,5 millió lejes költségvetését.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
A romániai sörértékesítés kilencven százaléka a hipermarketekben, szupermarketekben és kisboltokban zajlik, míg a vendéglátóhelyek – éttermek, bárok és kávézók – csupán tíz százalékos részesedéssel bírnak.
Az Egyesült Államok a jelenleg tervezettnél „jóval nagyobb” mértékű vámokat vethet ki az Európai Unióra és Kanadára, ha közösen próbálnak fellépni az amerikai vámok ellen – közölte Donald Trump amerikai elnök a saját közösségi oldalán csütörtökön.
Beruházási és Fejlesztési Bank (Banca de Investiții si Dezvoltare – BID) néven megkezdte működését az új román állami bank.
szóljon hozzá!