Fotó: Facebook/Aeroportul Internațional Brașov
Miután hivatalossá vált, hogy a román Dan Air légitársaság nyolc külföldi légikikötőbe is indít járatokat a várhatóan június 15-én nyíló Brassó–Vidombák Nemzetközi repülőtérről, a következő kérdés kezdte el foglalkoztatni az utazni vágyókat: jó, de vajon mennyiért repülhetünk? És végre kiszivárogtak az első jegyárak is.
2023. március 30., 13:112023. március 30., 13:11
2023. március 30., 13:132023. március 30., 13:13
A BizBrașov.ro helyi portál exkluzív értesülései szerint a barcelonai kiruccanás lesz a legdrágább, a jegyárak 99 eurótól kezdődnek.
Brüsszelbe eközben 89 eurótól, Nürnbergbe, Münchenbe vagy Londonba 79 eurótól kezdődő jegyek megváltásával utazhatunk.
Valamivel olcsóbb lesz Milánóba vagy Stuttgartba utazni, ahol a jegyárak 72 eurótól, illetve 69 eurótól indulnak.
Az ár abban az összevetésben is alacsonynak tűnik, hogy a Budapesthez lényegesen közelebb fekvő Kolozsvárról az Aeroexpress 52, az Airconnect 47 eurós díjszabást gyakorol.
Az alacsonyabb díjszabás oka lehet egyébként, hogy míg a kincses városból repülő cégek kisebb gépeket üzemeltetnek, addig a Dan Air flottájában jelenleg egy Airbus 319-es és három Airbus 320-as típusú repülőgép van.
A BizBrașov.ro-nak ugyanakkor a légitársaság képviselői jelezték, a jegyárak még menetközben módosulhatnak, de csak kisebb mértékben.
Matt Ian David vezérigazgató közölte, kisebb gondjaik vannak az informatikai rendszerrel, ám reményeik szerint ezeket március 31-éig orvosolni tudják.
A Dan Air légitársaság a helyi sajtó érdeklődésére közölte: a megkeresett repterek 90 százaléka pozitívan reagált, több külföldi járatot is indítanak a nyáron a brassói repülőtérről.
A légitársaság által korábban már megerősített információk szerint a Dan Air járatai a következőképpen alakulnak:
• Brassó–Barcelona–Brassó (minden kedden);
• Brassó–Brüsszel–Brassó (minden szerdán);
• Brassó–Budapest–Brassó (kedden és vasárnap);
• Brassó–London LGW–Brassó (péntekenként);
• Brassó–Milánó LIN–Brassó (hétfőnként);
• Brassó–München–Brassó (szombatonként);
• Brassó–Nürnberg–Brassó (csütörtökönként);
• Brassó– Stuttgart–Brassó (minden csütörtökön).
Sajtóértesülések szerint amúgy a Wizz Air magyar fapados légitársaság is indít járatokat 2023. június 15-től a brassói reptérről. Az útvonalakat még nem jelentették be, de a portál úgy tudja, hogy minden bizonnyal Magyarországra (Budapest) és Németországba (Frankfurt) is repülnek
Adrian Veștea, a Brassó megyei közgyűlés elnöke nem erősítette meg, de nem is cáfolta az információt. Mindössze annyit mondott, amikor eljön az ideje, sajtótájékoztatón jelentik majd be a légikikötőből induló összes járatot.
A helyi sajtó szerint az is elképzelhető ugyanakkor, hogy az AirConnect is indít rendszeres járatokat a brassói repülőtérről.
Mint ismeretes, a korábbi bejelentések értelmében a Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtéren június 15-én indulhat a légi forgalom. Menetrendszerinti járatokat még nem hivatalosan jelentettek be, de nyári charter járatokra már kínálják a repülőjegyeket az utazásszervezők. A brassói lesz az első rendszerváltás után megépült romániai repülőtér. A nagyjából 130 millió eurós beruházásból megépült légikikötő kapacitása és az utasterminál is bővíthető.
A Brassó megyei közgyűlés elfogadta keddi ülésén a Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőteret kezelő közhasznú társaság 27,5 millió lejes költségvetését.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
szóljon hozzá!