Továbbra is Kolozsváron a legmagasabbak az ingatlanárak
Fotó: Rostás Szabolcs
Miután a kolozsvárit követően a brassói lakások is drágábbak lettek, mint a bukarestiek, két másik város is megelőzte a fővárost ebben a tekintetben. Bukarest így már csak az ötödik legdrágább város.
2024. május 02., 13:332024. május 02., 13:33
Az Imobiliare.ro elemzése szerint a bukaresti lakások átlagára az idei első negyedévben 1578 euró volt négyzetméterenként, ami 2,3 százalékos növekedést jelent az elmúlt három hónapban.
Az Economica.net által szemlézett elemzés szerint a konstancai átlagár 1588 euró/négyzetméter. Itt a lakások ára az elmúlt két évben 10 százalékkal emelkedett.
Craiován a tulajdonosok és a fejlesztők 8 százalékkal emelték az árakat tavaly év eleje óta, így 2024 március végén az átlagos kért ár elérte az 1582 eurót/négyzetméter, ami valamivel szintén Bukarest felett van.
Tovább emelkedtek februárban a lakásárak, az ország legdrágább városai Kolozsvár és Brassó, majd Bukarest és Konstanca következik, utóbbi egyre közelebb kerül a fővárosi szinthez, de az év második hónapjának árbajnoka Nagyvárad.
ahol a lakások átlagos négyzetméterára megegyezik a főváros luxusnegyedében található lakásokéval. Vagyis a kincses városban 2 631 eurót kérnek négyzetméterenként a tulajdonosok, 14 százalékkal többet, mint két évvel ezelőtt, és csaknem 4 százalékkal többet, mint az elmúlt három hónapban.
Brassóban a tulajdonosok és a fejlesztők átlagosan 1789 eurót kérnek négyzetméterenként, 20 százalékkal többet, mint két évvel ezelőtt, és 7 százalékkal többet, mint az elmúlt három hónapban.
Növekedésnek indulnak a következő hónapokban a lakásárak, miután a várható kamatcsökkentések nyomán megélénkül az ingatlanpiac ágazati szakemberek szerint.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
szóljon hozzá!