Aeroterápiás út kiépítésére pályázik Kovászna város önkormányzata. Gyerő József, a fürdőváros polgármestere lapunknak elmondta, a Kovászna-módszer arra alapszik, hogy a szív- és érrendszeri betegségek gyógyításában ötvözi a természet adta gyógytényezőket – a negatív ionokban gazdag levegő, a borvíz és a mofetta hatását – a rendszeres mozgással, só- és zsírszegény táplálkozással, így hozzájárul a gyógyszermennyiség csökkenéséhez és a beteg életminőségének javulásához.
2017. március 28., 13:512017. március 28., 13:51
A módszert a kovásznai szívkórház alapítója és névadója, Benedek Géza fejlesztette ki, ezért tartja fontosnak a városvezetés, hogy a borvízforrások, borvízfürdők és mofetták mellé az aeroterápiás utat is kiépítsék.
A Tündérvölgyből, a Clermont és Merkúr szállodák mellől, a Hankó és Horgász erdőrészekbe vezető, 3,9 kilométeres erdei utat már most is folyamatosan használják a turisták, a betegek, ezért szeretnék ezt rendezni. A polgármester elmondta, jelenleg zajlanak az egyeztetések a környezetvédelmi minisztériummal, hogy megszerezzék az állami erdészethez tartozó út tulajdonjogát. Amíg az útszakasz nincs a város tulajdonában, az önkormányzat nem tud befektetni, részletezte az elöljáró.
Az Országos Vidékfejlesztési Programhoz nyújtották be a pályázatot, 1,4 millió lejt hívnának le az útszakasz rendezésére. A tervek szerint kilátót, színpadot építenének, négy filagóriát, száz padot és ötven szemetest helyeznének ki. Az utat rendezik, árkot ásnak a vízelvezetésre, és a közvilágítást is biztosítják.
Az OMV Petrom új gázlelőhelyre bukkant Dél-Romániában, a Craiovától 70 kilométerre fekvő Spineni-ben.
Mindenki megkapja a keserű pirulát, de nem egyformán fog fájni – fogalmazta meg Rácz Béla Gergely közgazdász, amikor csütörtökön a Bolojan-kormány által közvitára bocsátott deficitcsökkentő intézkedéscsomagról kérdeztük.
Táncos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Ilie Bolojan kormányfő csütörtökön a szakszervezeti szövetségek képviselőivel egyeztetett a Victoria-palotában a deficitcsökkentő intézkedésekről.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.