2020-ban többnyire belföldön utazott a romániai lakosság
Fotó: Haáz Vince
Alaposan átírta a trendeket a 2020-as év, ez alól az idegenforgalom sem volt kivétel. A eSky online utazási iroda által készített, a 2020-as foglalási trendeket górcső alá vevő elemzés is azt igazolja, hogy gyökeresen megváltoztak az utazási szokásaink. A romániaiak legkedveltebb úti céljai között ezúttal Románia végzett az első helyen.
2021. január 18., 12:452021. január 18., 12:45
2021. január 18., 15:482021. január 18., 15:48
A 2020-as és a 2019-es időszakot összehasonlítva a külföldi foglalások 33 százalékkal csökkentek, ami különben jóval alacsonyabb érték, mint azt az ágazat képviselői előre vetítették.
Az online utazási iroda adatai szerint a romániaiak egyik legkedveltebb úti célja között Románia az első helyen végzett a foglalások 55 százalékával, amiből látszik, hogy
A 2. helyen Nagy-Britannia található 15 százalékkal, a harmadik Németország (8 százalék), majd Olaszország (6 százalék), Spanyolország és Franciaország (4–4 százalék) következik.
Alaposan megsínylette a koronavírus-járványt az erdélyi idegenforgalom, amely a felére csökkent a 2020-as nyári idényben, a különböző régiókban eltérően alakult a turistaforgalom – derül ki az Erdélystat erdélyi statisztikai szolgálat által szerdán a Krónikához eljuttatott adatsorokból.
majd Jászvásár következik 7 százalékkal. Népszerű volt még Kolozsvár, Temesvár, Bákó, Párizs és Brüsszel” – nyilatkozták a társaság képviselői.
A 2020-es rendkívüli év különben drasztikusan befolyásolta a belföldi utazásokat is: 2019-hez képest 2020-ban a belföldi járatokon lefoglalt utazások száma 57 százalékkal csökkent
Az utazási iroda képviselői ugyanakkor elemzésükben arra is ráirányították a figyelmet, hogy
ami azt feltételezte, hogy két-három ország felállított egy biztonságos turisztikai zónát egymás közt, ahová az adott országok lakói elutazhatnak. Ezt a tendenciát az eSky adatai megerősítik abban, hogy az interkontinentális utazások csökkenése nagyobb volt, mint a kontinens országaiba irányuló utazások csökkenése. 2020-ban az interkontinentális utazások 76 százalékkal, a kontinentális utazások pedig 52 százalékkal csökkentek.
Bár bizonytalanság lengi körül a külföldi utazásokat, sokan kelnek útra az év utolsó napjaiban: a zanzibári repülőjáratra elkeltek a helyek, a Maldív-szigetekre pótjáratot kellett indítani. A téli sportok szerelmesei is útra kelnének.
Az eSky Románia egyik legnagyobb online utazási irodája. 2009 óta aktív a hazai piacon, és része az eSky csoportnak, amelynek központja Lengyelországban található.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
szóljon hozzá!