2020-ban többnyire belföldön utazott a romániai lakosság
Fotó: Haáz Vince
Alaposan átírta a trendeket a 2020-as év, ez alól az idegenforgalom sem volt kivétel. A eSky online utazási iroda által készített, a 2020-as foglalási trendeket górcső alá vevő elemzés is azt igazolja, hogy gyökeresen megváltoztak az utazási szokásaink. A romániaiak legkedveltebb úti céljai között ezúttal Románia végzett az első helyen.
2021. január 18., 12:452021. január 18., 12:45
2021. január 18., 15:482021. január 18., 15:48
A 2020-as és a 2019-es időszakot összehasonlítva a külföldi foglalások 33 százalékkal csökkentek, ami különben jóval alacsonyabb érték, mint azt az ágazat képviselői előre vetítették.
Az online utazási iroda adatai szerint a romániaiak egyik legkedveltebb úti célja között Románia az első helyen végzett a foglalások 55 százalékával, amiből látszik, hogy
A 2. helyen Nagy-Britannia található 15 százalékkal, a harmadik Németország (8 százalék), majd Olaszország (6 százalék), Spanyolország és Franciaország (4–4 százalék) következik.
Alaposan megsínylette a koronavírus-járványt az erdélyi idegenforgalom, amely a felére csökkent a 2020-as nyári idényben, a különböző régiókban eltérően alakult a turistaforgalom – derül ki az Erdélystat erdélyi statisztikai szolgálat által szerdán a Krónikához eljuttatott adatsorokból.
majd Jászvásár következik 7 százalékkal. Népszerű volt még Kolozsvár, Temesvár, Bákó, Párizs és Brüsszel” – nyilatkozták a társaság képviselői.
A 2020-es rendkívüli év különben drasztikusan befolyásolta a belföldi utazásokat is: 2019-hez képest 2020-ban a belföldi járatokon lefoglalt utazások száma 57 százalékkal csökkent
Az utazási iroda képviselői ugyanakkor elemzésükben arra is ráirányították a figyelmet, hogy
ami azt feltételezte, hogy két-három ország felállított egy biztonságos turisztikai zónát egymás közt, ahová az adott országok lakói elutazhatnak. Ezt a tendenciát az eSky adatai megerősítik abban, hogy az interkontinentális utazások csökkenése nagyobb volt, mint a kontinens országaiba irányuló utazások csökkenése. 2020-ban az interkontinentális utazások 76 százalékkal, a kontinentális utazások pedig 52 százalékkal csökkentek.
Bár bizonytalanság lengi körül a külföldi utazásokat, sokan kelnek útra az év utolsó napjaiban: a zanzibári repülőjáratra elkeltek a helyek, a Maldív-szigetekre pótjáratot kellett indítani. A téli sportok szerelmesei is útra kelnének.
Az eSky Románia egyik legnagyobb online utazási irodája. 2009 óta aktív a hazai piacon, és része az eSky csoportnak, amelynek központja Lengyelországban található.
Saját maguk tiszteletére emelhetik poharukat a csíkszeredai sörgyárban, mely immár 50 éve működik a székelyföldi városban. A kezdetekhez képest óriásit fejlődött a bő két évtizede egy multinacionális vállalat tulajdonában lévő sörgyár.
Az elkövetkező időszakban hat új mozdonyt szállít le romániai és magyarországi vasúttársaságoknak – jelentette be a Softronic Craiova gördülőállomány-gyártó a világ legnagyobb vasúti vásárán, az immár 14. alkalommal megszervezett Innotranson.
Aláírták pénteken a Prut folyó romániai és moldovai köztársaságbeli partját összekötő híd építésére vonatkozó szerződést – közölte a Facebookon Cristian Pistol, a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Elindították pénteken 10 órakor a Zöldház program 2024-es kiírását; az északnyugati régió számára elkülönített, összesen 274,29 millió lejes támogatási keret alig két perc alatt kimerült – tájékoztatott a környezetvédelmi minisztérium.
Jelentősen rontott a román gazdaság 2024-es növekedésére vonatkozó előrejelzésein az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) csütörtökön közzétett jelentésében.
Az informatika az a terület, ahol az elmúlt évben a legnagyobb mértékben, átlagosan havi 10 ezer lejre emelkedtek a munkavállalók bérezési elvárásai – derül ki egy online munkaközvetítő platform csütörtökön közzétett elemzéséből.
Románia előrelépést tett a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) való csatlakozás folyamatában, és a jelenlegi ütemet tartani fogja – jelentette ki szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A nemrég szinte bezárt marosludasi cukorgyár a tulajdonosváltást követően immár napi 24 órában üzemel, hogy feldolgozza a félezer erdélyi gazdától érkező nyersanyagot. A cukorgyár 8800 hektár cukorrépaföldre kötött szerződést.
A Németország által ideiglenesen bevezetett közúti határellenőrzés veszteségeket okoz a fuvarozóknak, az így keletkezett megnövekedett költségeket pedig a végső fogasztó, a vásárló fizeti majd meg.
A román GDP éves növekedése 2024-ben 1,8 százalékra mérséklődik, ami az első félévben tapasztalt pozitív tendenciák ellenére jóval elmarad a korábban becsült 3 százaléktól – állapították meg friss elemzésükben a kolozsvári BBTE munkatársai.
szóljon hozzá!