2020-ban többnyire belföldön utazott a romániai lakosság
Fotó: Haáz Vince
Alaposan átírta a trendeket a 2020-as év, ez alól az idegenforgalom sem volt kivétel. A eSky online utazási iroda által készített, a 2020-as foglalási trendeket górcső alá vevő elemzés is azt igazolja, hogy gyökeresen megváltoztak az utazási szokásaink. A romániaiak legkedveltebb úti céljai között ezúttal Románia végzett az első helyen.
2021. január 18., 12:452021. január 18., 12:45
2021. január 18., 15:482021. január 18., 15:48
A 2020-as és a 2019-es időszakot összehasonlítva a külföldi foglalások 33 százalékkal csökkentek, ami különben jóval alacsonyabb érték, mint azt az ágazat képviselői előre vetítették.
Az online utazási iroda adatai szerint a romániaiak egyik legkedveltebb úti célja között Románia az első helyen végzett a foglalások 55 százalékával, amiből látszik, hogy
A 2. helyen Nagy-Britannia található 15 százalékkal, a harmadik Németország (8 százalék), majd Olaszország (6 százalék), Spanyolország és Franciaország (4–4 százalék) következik.
Alaposan megsínylette a koronavírus-járványt az erdélyi idegenforgalom, amely a felére csökkent a 2020-as nyári idényben, a különböző régiókban eltérően alakult a turistaforgalom – derül ki az Erdélystat erdélyi statisztikai szolgálat által szerdán a Krónikához eljuttatott adatsorokból.
majd Jászvásár következik 7 százalékkal. Népszerű volt még Kolozsvár, Temesvár, Bákó, Párizs és Brüsszel” – nyilatkozták a társaság képviselői.
A 2020-es rendkívüli év különben drasztikusan befolyásolta a belföldi utazásokat is: 2019-hez képest 2020-ban a belföldi járatokon lefoglalt utazások száma 57 százalékkal csökkent
Az utazási iroda képviselői ugyanakkor elemzésükben arra is ráirányították a figyelmet, hogy
ami azt feltételezte, hogy két-három ország felállított egy biztonságos turisztikai zónát egymás közt, ahová az adott országok lakói elutazhatnak. Ezt a tendenciát az eSky adatai megerősítik abban, hogy az interkontinentális utazások csökkenése nagyobb volt, mint a kontinens országaiba irányuló utazások csökkenése. 2020-ban az interkontinentális utazások 76 százalékkal, a kontinentális utazások pedig 52 százalékkal csökkentek.
Bár bizonytalanság lengi körül a külföldi utazásokat, sokan kelnek útra az év utolsó napjaiban: a zanzibári repülőjáratra elkeltek a helyek, a Maldív-szigetekre pótjáratot kellett indítani. A téli sportok szerelmesei is útra kelnének.
Az eSky Románia egyik legnagyobb online utazási irodája. 2009 óta aktív a hazai piacon, és része az eSky csoportnak, amelynek központja Lengyelországban található.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
szóljon hozzá!