Emil Boc
Fotó: Facebook
Infrastrukturális és technológiai beruházásokról egyeztetett Emil Boc, Kolozsvár polgármestere a Kínában tett látogatásán.
2017. június 21., 17:402017. június 21., 17:40
Kolozsvár is része lesz az új kínai selyemútnak, a beruházási projekt infrastrukturális és gazdasági fejlesztéseket feltételez – jelentette be Emil Boc. A kincses város polgármestere nemrég Kínába látogatott a helyi önkormányzat alkalmazottaiból és üzletemberekből álló küldöttség kíséretében, és noha már néhány hét eltelt hazatérése óta, csak most számolt be részletekről.
Az elöljáró a Realitatea FM rádió műsorában elmondta: a távol-keleti államban részt vett a polgármesterek találkozóján, amelyen az Új selyemút elnevezésű projektről tárgyaltak, amelynek keretében autópályákat építenek, kikötőket és hajózási útvonalakat alakítanak ki, valamint gazdasági beruházásokat valósítanak meg.
Boc úgy fogalmazott: az üzletemberekkel közösen
Úgy vélte: a technológiai újításoknak prioritást kell élvezniük, hiszen ebben van a jövő, ez az ágazat fog munkahelyeket teremteni, szerinte pedig Kolozsvár – az informatikai ágazat fejlettsége miatt – kiváló pozícióban van az innovációk tekintetében.
Noha hazatérése után nem sietett tapasztalatai megosztásával, Emil Boc Kínában, a Radio China International román nyelvű adásában nyilatkozott már ott tartózkodása során. Az elöljáró akkor is azt hangsúlyozta, hogy technológiai szempontból a kincses város előnyös helyzetben van, szerinte az európai uniós, illetve nemzetközi szintű fejlesztési projektekben
Boc arról is beszélyt, hogy akadémiai szinten is megerősítenék a Kínával ápolt kapcsolatot. A keleti országban adott interjúban a polgármester arról is beszélt, hogy a túlzsúfolt kolozsvári forgalom tehermentesítése érdekében is van mit tanulni Kínától – metró helyett most már inkább egysínű vasúttal oldalán meg a problémát a következő 20 évben.
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
szóljon hozzá!