Elszállt. A Tarommal már csak két hónapig a Heathrow repülőtérre repülni
Fotó: Facebook/Tarom
A Tarom október 27-től nem indít több járatot a londoni Heathrow repülőtérre, mivel a résidőket a Qatar Airwaysnek adták el.
2024. augusztus 19., 12:572024. augusztus 19., 12:57
A Szabad Európa szerint a tranzakciót augusztus 14-én jegyezték be, az árat nem pontosította a román cég.
Ugyanakkor a Boardingpass.ro korábban arról írt, hogy a Tarom elutasított egy húszmillió fontos ajánlatot a résidőkért.
2016-ban az Oman Air 75 millió dollárt fizetett az Air France-nak a Heathrow repülőtéren birtokolt résidőkért.
A tranzakció annyiban nem meglepő, hogy a közlekedési miniszternek a Román Nemzeti Légiközlekedési Vállalat 2024-es bevételi és kiadási költségvetéséről szóló rendelete szerint a Tarom londoni Heathrow repülőtéren lévő résidőinek eladását vagy bérbeadását irányozták elő.
A cég az előbbi mellett döntött, így hamarosan búcsúzik a légikikötőtől.
A Tarom az idei évre 2,333 milliárd lejes összbevételt és 2,054 milliárd lejes összkiadást irányzott elő.
és a következő forrásokból származik: saját források 126 810 680 lej összegben, illetve költségvetési juttatások (az állami szerkezetátalakítási támogatásból) 109 294 690 lejes összegben.
A veszteségek ellenére nincs szó arról, hogy a román állam lemondjon a Tarom állami légitársaságról, kiemelt fontosságú, hogy az többségi állami tulajdonrész mellett megmaradjon – jelentette ki Sorin Grindeanu közlekedési miniszter.
Az alkalmazottak létszámát az üzleti tervvel összhangban 2024 végére 1313 főre prognosztizálják.
A Taromnak 11 millió lej összegű kintlévőséget kell behajtania, amely a tervek szerint 30,87 százalékkal csökken a 2023.12.31-i követelésekhez képest.
Az 1954-ben alapított Tarom fő célkitűzése 2024-re vonatkozóan a vállalat fenntarthatóságának biztosításához szükséges intézkedések meghozatala a 2020-2029-es üzleti terv szerint, amely egymást követő, fokozatos és dinamikus szakaszokat és intézkedéseket tartalmaz, amelyek hatása rövid, közép- és hosszú távú, és a fellendülés lehetőségét kínálja.
A Tarom Európai Bizottsághoz benyújtott szerkezetátalakítási tervében több, a hatékonyságot növelő intézkedést javasoltak.
Megérte hétfőn csoportosan „beteget jelenteni” a Tarom román légitársaság pilótáinak: a cég vezetésével folytatott tárgyalásokat követően 1500 euróval – mintegy 7460 lej – nő a fizetésük.
Ezek legfontosabbika a flottafelújítási folyamat folytatása. Így 2024-ben megkötik a 4 Boeing 737 MAX8 repülőgép (egy repülőgép pénzügyi lízinggel és három repülőgép operatív lízinggel) megvásárlására vonatkozó szerződéseket.
A tervben szerepel egy telej és egy irodaépület hosszú távú bérbeadása is.
A 2024. évi költségvetési javaslat a cég tulajdonában lévő négy Airbus A318 típusú repülőgép értékesítését is előirányozza.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!