Elszállt. A Tarommal már csak két hónapig a Heathrow repülőtérre repülni
Fotó: Facebook/Tarom
A Tarom október 27-től nem indít több járatot a londoni Heathrow repülőtérre, mivel a résidőket a Qatar Airwaysnek adták el.
2024. augusztus 19., 12:572024. augusztus 19., 12:57
A Szabad Európa szerint a tranzakciót augusztus 14-én jegyezték be, az árat nem pontosította a román cég.
Ugyanakkor a Boardingpass.ro korábban arról írt, hogy a Tarom elutasított egy húszmillió fontos ajánlatot a résidőkért.
2016-ban az Oman Air 75 millió dollárt fizetett az Air France-nak a Heathrow repülőtéren birtokolt résidőkért.
A tranzakció annyiban nem meglepő, hogy a közlekedési miniszternek a Román Nemzeti Légiközlekedési Vállalat 2024-es bevételi és kiadási költségvetéséről szóló rendelete szerint a Tarom londoni Heathrow repülőtéren lévő résidőinek eladását vagy bérbeadását irányozták elő.
A cég az előbbi mellett döntött, így hamarosan búcsúzik a légikikötőtől.
A Tarom az idei évre 2,333 milliárd lejes összbevételt és 2,054 milliárd lejes összkiadást irányzott elő.
és a következő forrásokból származik: saját források 126 810 680 lej összegben, illetve költségvetési juttatások (az állami szerkezetátalakítási támogatásból) 109 294 690 lejes összegben.
A veszteségek ellenére nincs szó arról, hogy a román állam lemondjon a Tarom állami légitársaságról, kiemelt fontosságú, hogy az többségi állami tulajdonrész mellett megmaradjon – jelentette ki Sorin Grindeanu közlekedési miniszter.
Az alkalmazottak létszámát az üzleti tervvel összhangban 2024 végére 1313 főre prognosztizálják.
A Taromnak 11 millió lej összegű kintlévőséget kell behajtania, amely a tervek szerint 30,87 százalékkal csökken a 2023.12.31-i követelésekhez képest.
Az 1954-ben alapított Tarom fő célkitűzése 2024-re vonatkozóan a vállalat fenntarthatóságának biztosításához szükséges intézkedések meghozatala a 2020-2029-es üzleti terv szerint, amely egymást követő, fokozatos és dinamikus szakaszokat és intézkedéseket tartalmaz, amelyek hatása rövid, közép- és hosszú távú, és a fellendülés lehetőségét kínálja.
A Tarom Európai Bizottsághoz benyújtott szerkezetátalakítási tervében több, a hatékonyságot növelő intézkedést javasoltak.
Megérte hétfőn csoportosan „beteget jelenteni” a Tarom román légitársaság pilótáinak: a cég vezetésével folytatott tárgyalásokat követően 1500 euróval – mintegy 7460 lej – nő a fizetésük.
Ezek legfontosabbika a flottafelújítási folyamat folytatása. Így 2024-ben megkötik a 4 Boeing 737 MAX8 repülőgép (egy repülőgép pénzügyi lízinggel és három repülőgép operatív lízinggel) megvásárlására vonatkozó szerződéseket.
A tervben szerepel egy telej és egy irodaépület hosszú távú bérbeadása is.
A 2024. évi költségvetési javaslat a cég tulajdonában lévő négy Airbus A318 típusú repülőgép értékesítését is előirányozza.
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro szakemberei.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
Az Eurostat kedden közzétett adatai szerint az EU tagállamainak átlagos GDP-arányos költségvetési hiánya a 2022-es 3,2 százalékról 3,5 százalékra nőtt 2023-ban.
A baromfihús az elmúlt években a romániaiak preferenciái között az első helyen állt, és ezt a statisztikai adatok is alátámasztják, hiszen a termelés 2023-ban 723.000 tonnára, az átlagos fogyasztás pedig fejenként.évi 28,2 kilogrammra emelkedett.
Lassan itt a fűtési szezon, a földgáz ára pedig emelkedni kezdett Európában – a drágulást a közel-keleti feszültségek táplálja. Sebastian Burduja energiaügyi miniszter azonban igyekszik nyugtatni a kedélyeket.
Közbeszerzési eljárást írt ki a Szeret–Bărăgan öntözési főcsatorna egy 23 kilométeres szakaszára a bukaresti talajjavító ügynökség (ANIF).
szóljon hozzá!