Elszállt. A Tarommal már csak két hónapig a Heathrow repülőtérre repülni
Fotó: Facebook/Tarom
A Tarom október 27-től nem indít több járatot a londoni Heathrow repülőtérre, mivel a résidőket a Qatar Airwaysnek adták el.
2024. augusztus 19., 12:572024. augusztus 19., 12:57
A Szabad Európa szerint a tranzakciót augusztus 14-én jegyezték be, az árat nem pontosította a román cég.
Ugyanakkor a Boardingpass.ro korábban arról írt, hogy a Tarom elutasított egy húszmillió fontos ajánlatot a résidőkért.
2016-ban az Oman Air 75 millió dollárt fizetett az Air France-nak a Heathrow repülőtéren birtokolt résidőkért.
A tranzakció annyiban nem meglepő, hogy a közlekedési miniszternek a Román Nemzeti Légiközlekedési Vállalat 2024-es bevételi és kiadási költségvetéséről szóló rendelete szerint a Tarom londoni Heathrow repülőtéren lévő résidőinek eladását vagy bérbeadását irányozták elő.
A cég az előbbi mellett döntött, így hamarosan búcsúzik a légikikötőtől.
A Tarom az idei évre 2,333 milliárd lejes összbevételt és 2,054 milliárd lejes összkiadást irányzott elő.
és a következő forrásokból származik: saját források 126 810 680 lej összegben, illetve költségvetési juttatások (az állami szerkezetátalakítási támogatásból) 109 294 690 lejes összegben.
A veszteségek ellenére nincs szó arról, hogy a román állam lemondjon a Tarom állami légitársaságról, kiemelt fontosságú, hogy az többségi állami tulajdonrész mellett megmaradjon – jelentette ki Sorin Grindeanu közlekedési miniszter.
Az alkalmazottak létszámát az üzleti tervvel összhangban 2024 végére 1313 főre prognosztizálják.
A Taromnak 11 millió lej összegű kintlévőséget kell behajtania, amely a tervek szerint 30,87 százalékkal csökken a 2023.12.31-i követelésekhez képest.
Az 1954-ben alapított Tarom fő célkitűzése 2024-re vonatkozóan a vállalat fenntarthatóságának biztosításához szükséges intézkedések meghozatala a 2020-2029-es üzleti terv szerint, amely egymást követő, fokozatos és dinamikus szakaszokat és intézkedéseket tartalmaz, amelyek hatása rövid, közép- és hosszú távú, és a fellendülés lehetőségét kínálja.
A Tarom Európai Bizottsághoz benyújtott szerkezetátalakítási tervében több, a hatékonyságot növelő intézkedést javasoltak.
Megérte hétfőn csoportosan „beteget jelenteni” a Tarom román légitársaság pilótáinak: a cég vezetésével folytatott tárgyalásokat követően 1500 euróval – mintegy 7460 lej – nő a fizetésük.
Ezek legfontosabbika a flottafelújítási folyamat folytatása. Így 2024-ben megkötik a 4 Boeing 737 MAX8 repülőgép (egy repülőgép pénzügyi lízinggel és három repülőgép operatív lízinggel) megvásárlására vonatkozó szerződéseket.
A tervben szerepel egy telej és egy irodaépület hosszú távú bérbeadása is.
A 2024. évi költségvetési javaslat a cég tulajdonában lévő négy Airbus A318 típusú repülőgép értékesítését is előirányozza.
Ha késne a repülő, vagy egyenesen törölnék a járatot, jó tudni, hogy milyen lehetőségek léteznek jogorvoslatra anélkül, hogy egy behajtónak tetemes összeget kellene lepengetni. Ebben nyújt segítséget a fogyasztóvédelem friss útmutatója.
A korábbi 3,4 százalékról 2,8 százalékra módosította az idei gazdasági növekedésre vonatkozó becslését az Országos Előrejelzési és Prognózis Bizottság. A kormány a GDP 6,94 százalékára módosította a 2024-re tervezett 5 százalékos államháztartási hiányt.
Akár havi 200 euróval is többe kerülhetnek a romániai nagyvárosokban az albérletek, ha a bérlő új építésű tömbházban található lakást akar választani.
Az idei első hat hónapban több mint 965 ezer külföldi turista szállt meg a romániai kereskedelmi szálláshelyeken, és összesen mintegy 3 milliárd lejt, fejenként 3100 lejt költöttek el – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Immár mintegy háromezer fülöp-szigeteki vendégmunkás érkezett Romániába, hogy enyhítsék a kamionsofőrök soraiban krónikussá vált munkaerőhiányt. A vendégmunkásokért évek óta esedeznek a szállítóvállalatok.
Jelentős beruházásra készül az Electrica áramszolgáltató Erdélyben: 22 millió euró értékben épít villamosenergia-tároló akkumulátort a Maros megyei Gyulakután.
Az országos iparfejlesztési terv a kormány legfontosabb, körülbelül kétmilliárd eurós gazdaságélénkítő csomagja – jelentette ki a szerdai kormányülés elején Marcel Ciolacu.
Idén októberben egymilliárd euró földalapú és tenyészállatok után járó agrártámogatást fizet ki a bukaresti mezőgazdasági minisztérium a gazdák számára, húsz százalékkal többet, mint a korábbi években.
Az Európai Unióban a júliusi 2,8 százalékról augusztusban 2,4 százalékra csökkent az éves infláció; a tagállamok közül ezúttal is Romániában volt a legmagasabb az inflációs ráta – közölte az Eurostat szerdán.
Lejtmenetbe kapcsoltak szeptemberben az üzemanyagárak a romániai töltőállomásokon: a szerdai immár a hetedik árcsökkentés volt ebben a hónapban, így jelenleg a jövedéki adó július elsejei emelése előtti szinten tankolhatunk a piacvezető hálózat kútjainál.
szóljon hozzá!