Elszállt. A Tarommal már csak két hónapig a Heathrow repülőtérre repülni
Fotó: Facebook/Tarom
A Tarom október 27-től nem indít több járatot a londoni Heathrow repülőtérre, mivel a résidőket a Qatar Airwaysnek adták el.
2024. augusztus 19., 12:572024. augusztus 19., 12:57
A Szabad Európa szerint a tranzakciót augusztus 14-én jegyezték be, az árat nem pontosította a román cég.
Ugyanakkor a Boardingpass.ro korábban arról írt, hogy a Tarom elutasított egy húszmillió fontos ajánlatot a résidőkért.
2016-ban az Oman Air 75 millió dollárt fizetett az Air France-nak a Heathrow repülőtéren birtokolt résidőkért.
A tranzakció annyiban nem meglepő, hogy a közlekedési miniszternek a Román Nemzeti Légiközlekedési Vállalat 2024-es bevételi és kiadási költségvetéséről szóló rendelete szerint a Tarom londoni Heathrow repülőtéren lévő résidőinek eladását vagy bérbeadását irányozták elő.
A cég az előbbi mellett döntött, így hamarosan búcsúzik a légikikötőtől.
A Tarom az idei évre 2,333 milliárd lejes összbevételt és 2,054 milliárd lejes összkiadást irányzott elő.
és a következő forrásokból származik: saját források 126 810 680 lej összegben, illetve költségvetési juttatások (az állami szerkezetátalakítási támogatásból) 109 294 690 lejes összegben.
A veszteségek ellenére nincs szó arról, hogy a román állam lemondjon a Tarom állami légitársaságról, kiemelt fontosságú, hogy az többségi állami tulajdonrész mellett megmaradjon – jelentette ki Sorin Grindeanu közlekedési miniszter.
Az alkalmazottak létszámát az üzleti tervvel összhangban 2024 végére 1313 főre prognosztizálják.
A Taromnak 11 millió lej összegű kintlévőséget kell behajtania, amely a tervek szerint 30,87 százalékkal csökken a 2023.12.31-i követelésekhez képest.
Az 1954-ben alapított Tarom fő célkitűzése 2024-re vonatkozóan a vállalat fenntarthatóságának biztosításához szükséges intézkedések meghozatala a 2020-2029-es üzleti terv szerint, amely egymást követő, fokozatos és dinamikus szakaszokat és intézkedéseket tartalmaz, amelyek hatása rövid, közép- és hosszú távú, és a fellendülés lehetőségét kínálja.
A Tarom Európai Bizottsághoz benyújtott szerkezetátalakítási tervében több, a hatékonyságot növelő intézkedést javasoltak.
Megérte hétfőn csoportosan „beteget jelenteni” a Tarom román légitársaság pilótáinak: a cég vezetésével folytatott tárgyalásokat követően 1500 euróval – mintegy 7460 lej – nő a fizetésük.
Ezek legfontosabbika a flottafelújítási folyamat folytatása. Így 2024-ben megkötik a 4 Boeing 737 MAX8 repülőgép (egy repülőgép pénzügyi lízinggel és három repülőgép operatív lízinggel) megvásárlására vonatkozó szerződéseket.
A tervben szerepel egy telej és egy irodaépület hosszú távú bérbeadása is.
A 2024. évi költségvetési javaslat a cég tulajdonában lévő négy Airbus A318 típusú repülőgép értékesítését is előirányozza.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
A romániai sörértékesítés kilencven százaléka a hipermarketekben, szupermarketekben és kisboltokban zajlik, míg a vendéglátóhelyek – éttermek, bárok és kávézók – csupán tíz százalékos részesedéssel bírnak.
Az Egyesült Államok a jelenleg tervezettnél „jóval nagyobb” mértékű vámokat vethet ki az Európai Unióra és Kanadára, ha közösen próbálnak fellépni az amerikai vámok ellen – közölte Donald Trump amerikai elnök a saját közösségi oldalán csütörtökön.
Beruházási és Fejlesztési Bank (Banca de Investiții si Dezvoltare – BID) néven megkezdte működését az új román állami bank.
Év eleje óta több mint 670 millió italcsomagolást váltottak vissza a fogyasztók Romániában a betétdíjas visszaváltási rendszeren keresztül, a rendszert működtető RetuRO vállalat pedig 50 000 tonna csomagolást már átadott az újrahasznosító állomásoknak.
Az elhúzódó választási ciklus valószínűleg legalább 2025 második feléig késleltetni fogja a további költségvetési konszolidációs intézkedéseket, és további intézkedések nélkül a 2025-re a GDP 7,5 százalékára várt hiánycélt kockázatok terhelik.
szóljon hozzá!