2012. február 15., 08:162012. február 15., 08:16
Az elöljáró ugyanakkor leszögezte, a szerződés szövege nyilvános lesz, illetve csak azok a részletei maradnak titkosak, amelyek a gyár műszaki berendezését, illetve a gyártás folyamatát írják le.
Amint arról korábban beszámoltunk, a Bosch a nemeszsuki Tetarom III ipari park 21,5 hektárnyi területét kapja bérbe 49 évre. Alin Tişe tegnap arról is bezsámolt, hogy a megyei önkormányzat kedvezményeket nyújt a német vállalatnak, így a bérleti díj mindössze tíz eurócent lesz négyzetméterenként, illetve abban az esetben, ha a Bosch meg szeretné vásárolni a területet, akkor a vételárat mindkét fél által elfogadott szakértői felmérés alapján állapítják meg. A szerződés ugyanakkor előírja, hogy amennyiben a Bosch megvásárolja a területet, majd később drágábban eladja, akkor az ebből származó nyereség a megyei önkormányzatot illeti. A megyei tanácselnök közölte, a szerződés tartalmaz olyan kitételeket, amelyek lehetővé teszik, hogy az önkormányzat kártérítést kapjon abban az estben, ha a német autólakatrészt gyártó vállalat – a Nokiához hasonlóan – idő előtt távozik Nemeszsukról.
Mint arról beszámoltunk a német társaság autóalkatrész-gyártó részlege 77 millió eurót fektet be a nemeszsuki ipari parkban, az összesen 215 ezer négyzetméterre rúgó gyártóegységekben kezdetben több mint 300 alkalmazott dolgozik majd. A beruházást nem csak a megyei közgyűlés biztosította kedvezményekről, február elején a bukaresti kormány is közölte, hogy Emil Boc korábbi miniszterelnök állami támogatást ígért a német cégdelegációnak a Boschnak a beruházáshoz.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.
Legyártották a nyolcmilliomodik Dacia gépkocsit Romániában – írja az Economedia.ro az Automobile Dacia közleménye alapján. A Mioveni-ben található gyárban összeszerelt nyolcmilliomodik autó egy Indigo Blue színű Bigster Journey volt.