Fotó: Bíró Blanka
Innovációs központot és startup vállalkozói házat tervez a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Román Nemzeti Bank (BNR) korábbi székhelyének két szintjén, az ingatlan három évvel ezelőtt került a város tulajdonába.
2017. május 09., 08:322017. május 09., 08:32
A helyi képviselő-testület legutóbbi rendkívüli ülésén már elfogadták az IT Plusz Egyesület adományát, az ingatlan felújításának 100 ezer lej értékű műszaki tervét. Sztakics Éva alpolgármester elmondta, nem tudtak partnerségi szerződést kötni az IT-klasztert koordináló egyesülettel az innovációs központ létrehozására, mert az épület a város közvagyonában van, így az a megoldás, hogy a terveket adományként elfogadták, és az önkormányzat pedig pályáz a létesítmény megvalósítására.
ez inkubációs központként is működne, székhelyet biztosítva innovatív, startup vállalkozásoknak, de mentorprogramokkal és képzésekkel is segítenék a vállalkozókat, hogy elkerüljék a buktatókat, és tőkét szerezzenek az ötleteik megvalósítására. Az egyesület közben feltérképezi a lehetséges startuppereket, partnereket és vállalkozókat. A kutatás-fejlesztés során az úgynevezett Internet of Things (IoT) hálózatba kapcsolt okosított tárgyakkal foglalkozó kezdővállalkozások fejlesztésével foglalkoznának.
Az IT Plusz klaszter 33 informatikai céget és intézményt tömörít, amelyek közel 300 szakembert foglalkoztatnak, akik 50-féle kompetenciával rendelkeznek, évi forgalmuk összesen több mint 100 millió lej.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!