Fotó: Romaniajournal.ro
Bővítik a temesvári CTParkot a Románia nyugati régióiban tapasztalt, a logisztikai és ipari felületek iránt megnövekedett keresletnek köszönhetően.
2017. augusztus 27., 15:032017. augusztus 27., 15:03
A CTP ipari és logisztikai parkokat fejlesztő cég 13 millió lejt fektet be a temesvári CTPark 32 ezer négyzetméteresre történő bővítésébe. A II. CTPark egy 15 000 négyzetméteres területet jelent, ahol egy stratégiai befektető telepszik meg, és további, egyenként 8500 négyzetméteres részt bérbeadásra kínálnak fel.
„Azért döntöttünk a temesvári II. CTPark megépítése mellett, mivel szerződést kötöttünk egy stratégiai partnerrel, aki bővítené a raktározási és gyártási felületét. A másik ok, hogy Temesvár környékén nőtt az ipari területek iránti kereslet, és
Örömmel tapasztalom, hogy nő a logisztikai és ipari felületek piaca Romániában” – nyilatkozta Ana Dumitrache, a CTP Romániáért felelős igazgatója.
Mint rámutatott: a romániai logisztikai piacban rendkívüli fejlődési potenciál rejlik, főként ha figyelembe vesszük a nemzetközi trendeket, és összehasonlítást végzünk: míg Csehországban minden ezer lakosra 400 négyzetméternyi logisztikai felület jut, addig Romániában ez alig 128 négyzetméter ezer lakosra.
„Temesvár földrajzi stratégiai elhelyezkedésének, illetve az infrastruktúra fejlettségi szintjének köszönhetően nagyon fontos a romániai logisztikai és ipari infrastruktúra fejlődése szempontjából” – vallja az igazgató.
Az I. temesvári CTP-t 2015-ben vásárolták meg, és jelenleg olyan ismert cégek bérelik teljes egészében, mint az Altex, az eMAG vagy a Soehner, amelyek összesen 10 ezer négyzetmétert foglalnak el. A CTP terjeszkedési tervei Temesvár mellett Kolozsvárra, Tordára és Dévára is kiterjednek.
Marcel Ciolacu kormányfő hétfőn ismételten leszögezte, hogy nem emelik jövőre az általános forgalmi adó (áfa/TVA) szintjét.
A gáz- és villamosenergia-árak idén télen nem lesznek magasabbak a tavalyi év azonos időszakához képest, mivel az energiaár-sapka 2025. április elsejéig érvényes – jelentette ki hétfőn egy konferencián Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
A kormány ezen a héten elfogadja a bruttó minimálbért 4050 lejre emelő jogszabályt – jelentette be hétfőn Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
szóljon hozzá!