Fotó: Kristó Róbert
A Környezetvédelmi Alap (AFM) bejelentette: indul a Roncsautó- és a Roncs Plusz program. A szakhatóság közleményéből kiderül, az iratcsomókat május 30-a és június 3-a között nyújthatják be azok a gyártók, importőrök és forgalmazók, akik részt szeretnének venni a gépkocsipark felújítását célzó és a melegházhatást okozó gázok kibocsátását visszaszorítani hivatott programban.
2016. május 28., 13:252016. május 28., 13:25
2016. május 28., 17:132016. május 28., 17:13
A részvételi feltételek, illetve a pályázati iratcsomóba kért dokumentumok listája 2016. május 25-én megjelentek a 397.-es számú Hivatalos Közlönyben, illetve megtekinthető a Környezetvédelmi Alap honlapján. Az iratcsomók elbírálását követően közlik az AFM honlapján a két programban részt vevőket, ugyanott lehet tájékozódni azokról a vállalkozásokról is, amelyek begyűjtik és kezelik a használatból kivont személygépkocsikat. Ezt követően kapcsolódhatnak be a nyolcévesnél régebbi autójukat újra váltani akaró magánszemélyek.
Mint ismeretes, idén a roncsprogram költségvetése 220 millió lej, amiből azonban 75 millió lejt csak elektromos vagy hibrid autók vásárlására lehet fordítani. Amint arról beszámoltunk, a kormány alaposan megkésett a programmal, hiszen korábban azt ígérték, hogy legkésőbb április elsejétől elindul. Az elmúlt időszakban a forgalmazók elégedetlenségüknek adtak hangot, mivel ők áprilisi rajttal terveztek. Jakab Attila, az AFM elnöke korábban azt mondta, a magánszemélyek leghamarabb június 6-án iratkozhatnak fel hivatalosan a dílereknél az új gépkocsi megvásárlására.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!