Fotó: Boda L. Gergely
Nyolcvanszázalékos forgalomnövekedést várnak a Bálint-naptól, a Dragobetétől (a szerelmesek napja a román kultúrkörben), valamint március elsejétől és 8-ától a webáruházak.
2017. február 13., 23:012017. február 13., 23:01
Florinel Chiş, a romániai online boltokat tömörítő egyesület (ARMO) ügyvezető igazgatója bejelentette, a hozzájuk csatlakozott webáruházak – például az AVStore, az F64, az Elefant, a FashionUp, az evoMAG, a SevenSins.ro, az eMAG, a PC Garage, a Fungift vagy az Animax – arra számítanak, hogy csaknem megkétszereződik a forgalmuk a tavalyi év azonos időszakában mérthez képest, éppen ezért ehhez igazítják a készleteiket is. Tapasztalataik szerint az ékszerek, a kozmetikumok, a fehérneműk a legnépszerűbb ajándékok, mint ahogy az apró csecsebecsék iránt is nagy kereslet mutatkozik.
Cristina Vasile, a SevenSins alapítója például arról számolt be, a tavalyi első negyedévben 350 ezer eurós forgalmuk volt, egy rendelés átlagosan 180 lejt tett ki. Most azonban 80 százalékos forgalombővülésre számítanak február-márciusban, amelyeket egyébként eladások szempontjából a legjobb hónapok közé sorolnak. Éppen ezért hatalmas készletet halmoztak fel „mindenből, ami piros”.
Van azonban, amit nem lehet netről rendelni, a kiskereskedelmi üzletláncok tapasztalatai szerint változatlanul a desszert és virág a legnépszerűbb Valentin-napon, de az átlagosnál több fogy italokból és a szíves díszítésű ajándékokból; az ünnephez kapcsolódó termékek forgalma többszörösére nő február 14-e közeledtével.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
szóljon hozzá!