Fotó: Pixabay
Csaknem fél évig azért dolgozunk, hogy befizessük az adókat, és csak ezt követően kezdünk magunknak „termelni”.
2020. augusztus 04., 09:472020. augusztus 04., 09:47
Egy, a Digi 24 hírtelevízió által idézett elemzés szerint Romániában június 19-én volt az adószabadság napja – azaz ez volt az a nap, amikor szimbolikusan letudtuk erre az évre az adófizetési kötelezettségeinket, és már mi vagyunk a fizetésünk haszonélvezői.
Az Európai Unió többi államára kitekintve azt látjuk, hogy az átlagfizetések éves szinten nagyjából 9 000 és 70 000 euró között alakulnak, az adók pedig 30 és 55 százalék között mozognak.
Ami az adószabadság napját illeti, Románia nem áll messze az uniós átlagtól, egy európai ugyanis átlagban számolva június 14-éig dolgozik azért, hogy kifizesse az adóit. Románia a 17. rangsorban.
és az adók befizetése után rendelkezésre álló mintegy 6200 euró is csak hátulról a harmadik helyhez elegendő.
A legmagasabb átlagbért magáénak tudó
Az utolsó helyen amúgy a bolgárokat találjuk, ahol az átlagfizetés nem éri el a 9000 eurót, adózás után pedig alig 5000 euró marad.
A koronavírus-járvány alakította áprilisban a romániai fizetéseket: 112 lejjel, vagyis 3,4 százalékkal 3182 lejre csökkent a nettó átlagbér az előző hónaphoz viszonyítva – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) által csütörtökön nyilvánosságra hozott adatsorokból.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
szóljon hozzá!