Fotó: Pixabay
Az üres álláshelyek aránya a múlt év utolsó negyedévében az euróövezetben 2,5 százalék, az Európai Unióban pedig 2,3 százalék volt, a tagállamok közül pedig Romániában, Bulgáriában és Lengyelországban volt a legalacsonyabb (mindhárom országban 0,7 százalék) – derül ki az Eurostat által kedden közzétett adatsorokból.
2025. március 18., 15:582025. március 18., 15:58
A legmagasabb Belgiumban és Hollandiában (egyaránt 4,1 százalék), valamint Ausztriában (3,6 százalék) volt a betöltetlen álláshelyek aránya.
Az előző negyedévhez képest a tavalyi utolsó negyedévben az üres álláshelyek aránya négy tagállamban nőtt, hat országban stagnált,
Az üres álláshelyek aránya a tavalyi utolsó negyedévben sem az euróövezetben, sem az Európai Unióban nem változott az előző negyedévhez képest.
Negyedéves összevetésben a tagállamok közül a legnagyobb mértékben Németországban (0,7 százalékponttal) és Görögországban (0,6 százalékponttal) csökkent az üres álláshelyek aránya, míg
Romániában az Országos Statisztikai Intézet múlt hónapban közzétett adatai szerint a múlt év utolsó negyedévében az üres álláshelyek száma 34 300 volt, 1000-rel több, mint 2023 azonos időszakában, de 5600-zal kevesebb, mint 2024 harmadik negyedévében – írja az Agerpres.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán ismertetett adatai szerint 2024 negyedik negyedévében 34 300 betöltetlen állás volt Romániában, ezerrel több, mint 2023 utolsó negyedévében, de 5600-zal kevesebb, mint az előző három hónapban.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
Kölcsönös vámcsökkentésben állapodott meg az Egyesült Államok és Kína.
Műszaki problémák miatt a Környezetvédelmi Alap (AFM) hétfőn leállította a roncstraktorprogramot.
Rekordot döntött Románia első negyedévi külkereskedelmi mérleghiánya – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
szóljon hozzá!