Képünk illusztráció
Fotó: Páva Adorján
A deficitcsökkentő intézkedésekről szóló törvénytervezet a munkáltatókra bízza, hogy utalványkártyára folyósítja vagy készpénzben fizeti ki az alkalmazottaknak az étkezési támogatást – jelentette ki szerda este Marcel Boloş pénzügyminiszter.
2023. szeptember 21., 12:092023. szeptember 21., 12:09
A pénzügyminisztérium honlapján kedden közzétett jogszabályjavaslat azt is előírja, hogy 2025 januárjától az étkezési utalványok éves összértéke nem haladhatja meg a 2019. január 1-jei bruttó minimálbér kétszeresének megfelelő összeget. Ugyanakkor a tervezett megszorítások értelmében jövő évtől csak a bruttó 14 ezer lejnél kisebb fizetésű közalkalmazottak jogosultak étkezési utalványokra.
A jogszabályjavaslatot ismertető sajtótájékoztatóján Marcel Boloşt arról is kérdezték az újságírók, hogy miért csökkentené a kormány a jelenlegi 10 000 lejről 2000 lejre a cash&carry típusú üzletekben a készpénzfizetési korlátot.
„Mindannyian tudjuk, hogy a készpénzkifizetések feketén történő kifizetéseket generálnak. Nagyon keményen kell fellépnünk az adócsalás ellen, és az egyik módszer a készpénzkifizetések szigorítása. Szerintünk a 2000 lej egy észszerű korlát” – idézte a tárcavezető érvelését az Agerpres hírügynökség.
Hosszas előkészületek után közzétette kedden honlapján a pénzügyminisztérium a Románia hosszú távú pénzügyi fenntarthatóságát szolgáló intézkedések törvénytervezetét, amelyért a kormány felelősséget készül vállalni a parlament előtt.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!