2013. március 06., 07:502013. március 06., 07:50
Az eseményre 70 országból érkeztek kiállítók, összesen 4100 vállalat, kutatóintézet és egyéb szervezet. Kínából érkezett egyébként a legtöbb kiállító, számuk meghaladja a 400-at.
Hasonlóan nagy létszámú a német kiállítók csoportja is. A rendezvényre várhatóan több mint 300 ezren látogatnak el. Az 1986 óta minden tavasszal megrendezett informatikai szakkiállításon egyébként az idén először szerepel partnerországként közép-kelet-európai állam. A választás azért esett Lengyelországra, mert igen fejlett az informatikai ágazata, és az ország az informatikai termékek és szolgáltatások húsz legnagyobb felvevőpiaca közé tartozik – mondta Hartwig von Sass, a vásárt szervező Deutsche Messe kommunikációs igazgatója egy berlini sajtóbeszélgetésen. Az idei vásár egyik központi témája az úgynevezett share economy (a megosztás gazdasága). A kifejezés arra a folyamatra utal, hogy egyre inkább terjed a termékek, tárgyak, szolgáltatások vagy éppen a tudás, az információ közös használata. Így például Németországban tavaly minden korábbinál magasabbra emelkedett a közösségi kerékpárkölcsönző rendszerek mintájára kiépített autómegosztó hálózatok felhasználóinak száma, de az ingatlanpiactól a zeneiparig szinte minden egyéb területen is világszerte rendkívüli ütemben terjed az a felfogás, hogy a tulajdonjognál fontosabb a hozzáférés joga, vagyis a használat lehetősége, ami mélyreható változásokat indít az informatikában is – emelte ki a CeBIT szóvivője. A vállalati kommunikációban például egyre inkább terjednek a közösségi médiában kidolgozott megoldások. „Sokan már az e-mail haláláról beszélnek” – mondta Hartwig von Sass.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
Kölcsönös vámcsökkentésben állapodott meg az Egyesült Államok és Kína.
Műszaki problémák miatt a Környezetvédelmi Alap (AFM) hétfőn leállította a roncstraktorprogramot.
Rekordot döntött Románia első negyedévi külkereskedelmi mérleghiánya – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.