Fotó: Boda Gergely
2012. szeptember 19., 09:252012. szeptember 19., 09:25
„Az elkövetkezendő három évben tizenötre szeretnénk növelni a romániai hipermarketjeink számát. Ezek mind újonnan épülő üzlethelyiségekben kapnának helyet, nem akarunk felvásárolni egyetlen más hipermarketet sem” – nyilatkozta a Krónikának Leonard Nistor igazgató.
Mint arról korábban beszámoltunk, az elmúlt hónapokban az Auchant többször is szóba hozták az egyes információk szerint a romániai piacról való kivonulását meglobogtató Reallal és szintén a piaci hírek szerint hasonló szándékkal rendelkező Carrefourral. A romániai gazdasági szakemberek szerint a Mulliez család által indított vállalkozásnak azért is érdeke terjeszkedni Romániában, mert a mindössze tizenegy hipermarketjükkel messze elmaradnak versenytársaiktól.
Az elmúlt tíz év alatt a Kaufland 75, a Carrefour és Real egyenként 24-24 üzletet nyitott. Az erdélyi városok közül az Auchan mindössze Kolozsváron és Marosvásárhelyen van jelen. „Ahhoz, hogy megőrizze vagy növelje versenyképességét, az Auchannak egy vetélytársát kell felvásárolnia. Ha a Realt veszi meg, megerősíti a helyét a piacon; ha a Carrefourt vásárolja fel, akkor középtávon a legfontosabb hazai üzletlánccá nőné ki magát” – vélekedett Marius Căluian, a Market Vector piackutató cég vezetője.
Az Auchan, mely világszerte 618 hipermarketet és 756 szupermarketet működtet, Romániában összesen 4400 alkalmazottat foglalkoztat. A tavalyi évi forgalma elérte az 1,84 milliárd lejt. Világszinten a tizenkettedik élelmiszer-forgalmazónak számít; a 2011-es összforgalma meghaladta a 44 milliárd eurót. n Szucher Ervin
Nyolcszázezer eurós beruházással növelte és korszerűsítette az Auchan az 5. születésnapját ünneplő marosvásárhelyi üzletét. Leonard Nistor igazgató szerint az immár 9500 négyzetméteres hipermarket egyre nagyobb teret szentel a hazai zöldségeknek és gyümölcsöknek, a házi készítésű lekvároknak és savanyúságoknak, a gluténmentes-, diétás-, bió- és ömlesztve árult élelmiszereknek. Az üzlet pékségében és mészárszékében pedig áttértek a kimondottan helyi ízesítésekre. |
Alaposan megrengeti Románia és ezáltal a polgárok pénzügyeit az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.