Miután egyre többen panaszkodnak a munkahelyi stresszre, két nemzeti liberális párti (PNL) honatya azzal a javaslattal rukkolt elő, hogy a munkaidőt csökkentsék a jelenlegi heti 40 óráról 38-ra.
2016. május 12., 17:132016. május 12., 17:13
2016. május 12., 18:092016. május 12., 18:09
A munkatörvénykönyv módosítását célzó jogszabályjavaslatot – amely ennek megfelelően a jelenlegi 8 helyett csak 6 órás munkaidőt írna elő a pénteki napokra – benyújtották a szenátus elé. A tervezetben a honatyák ugyanakkor határozottan leszögezik, hogy a módosítást a jelenlegi fizetések módosítása nélkül kellene bevezetni.
Érvelésükben a kezdeményezők egy sor olyan országot is felsorolnak, ahol jóval nagyobb az átlagbér, mint Romániában, pedig az alkalmazottak lényegesen kevesebb időt töltenek munkahelyükön. Példaként megemlítik, hogy Hollandiában 29, Dániában és Norvégiában 33, Írországban 34, Németországban, Svájcban, valamint Belgiumban 35, míg Svédországban és Olaszországban 36 órás a heti munkaidő. Az indoklásból kiderül továbbá, hogy csaknem azonos számú nyugdíjas van, mint munkavállaló, miközben ez az arány 1990-ben még egy a kettőhöz volt.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!