Képünk illusztráció
Fotó: Makkay József
A világ luxus üdülőhelyein gyakorolthoz hasonló árak, silány szolgáltatások, indokolatlan költségek, nem képzett, kimerült és ingerlékeny személyzet, lekezelő hozzáállás, a szolgáltatás–ár–tisztelet kapcsolatát nem értő vállalkozók – így jellemzi a Fekete-tenger romániai partszakaszát Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) igazgatója.
2021. szeptember 15., 12:402021. szeptember 15., 12:40
2021. szeptember 15., 16:182021. szeptember 15., 16:18
Mint szerdai Facebook-bejegyzésében emlékeztetett, a fogyasztóvédelem még a nyári idény kezdete előtt egyeztetett azoknak a településeknek a vezetőivel, amelyeken nagyobb turistaforgalomra lehetett számítani, tanácsokat adtak a kihágások megelőzésére.
„Egyes kategóriák – tény, hogy kevés vállalkozó tartozik ide – nem változtatnak rossz szokásaikon, és – mint minden évben – szolgáltatásaikkal elüldözik, nem pedig odavonzzák a turistát” – fogalmazta meg a főfogyasztóvédő. Beszámolt arról is, hogy a tengerparton nagyon magas árakat is tapasztaltak a szálláshelyeken, a parkolókban, de az étkeztetés terén is.
– tette fel a kérdést a visszás helyzetet látva Paul Anghel.
„Tény, hogy bizonyos árak/költségek megnövekedtek (lásd a szállítást stb.), az idény lerövidült, de… ugyanazok a silány szolgáltatások:
– írta le a tapasztalatokat az ANPC vezetője.
A tengerparti üdülőhelyek kapcsán pedig úgy vélekedett, Konstancát és Mamaiát leszámítva „a helyzet nem a legjobb”,
„Nyilvánvalóan nem általánosítok. Valószínűleg vannak kivételek is (pechemre, nem találkoztam velük). Sajnálom azok miatt, akik megértik, mit jelent a turizmus, azok miatt, akik harminc évet dolgoztak, hogy fejlesszék ezt az ágazatot, beruháztak, óriási erőfeszítéseket tettek. Úgy látszik, ők is csak kivételek maradtak” – összegezte Paul Anghel.
Amúgy bejelentése szerint a fogyasztóvédők 1250 ellenőrző akciót tartottak idén a tengerparton és a Duna-deltában, amelyek során
Összesen 997 700 lej értékben rótt ki bírságot a Környezetvédelmi Őrség a tengerparti üdülőtelepeken az augusztus 2-a és 22-e között végzett ellenőrzések nyomán.
„Hogyan csábítod a fogyasztó turistát a román tengerpartra? Hogyan bírod rá, hogy legalább egyszer az országban nyaraljon? Olyan kérdések, amelyekre reméljük, az ágazatban tevékenykedők mielőbb választ találnak. Véget ér a 2021-es idény, kezdődik a 2022-es, amikor helyrehozzák a múlt hibáit. Reméljük” – fogalmazott a fogyasztóvédelmi hatóság igazgatója.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
2 hozzászólás