Fotó: Gov.ro
A romániai földgáztárolók töltöttsége meghaladta teljes kapacitásuk 80 százalékát, ezzel Románia teljesítette az Európai Bizottság által november 1-jére kitűzött célt – tájékoztatott a miniszterelnök egy hétfői Facebook-bejegyzésben.
2022. szeptember 19., 17:182022. szeptember 19., 17:18
Nicolae Ciucă azt írta, Románia folytatja az energiafüggetlenségének biztosítására irányuló projekteket, mint például a fekete-tengeri földgáz kitermelése, amelyből fedezni tudják az ország szükségletének mintegy 10 százalékát – írja az Agerpres.
„Ígéretünknek megfelelően lesz elegendő gáz a 2022-2023-as télre, meg tudjuk védeni a háztartási fogyasztókat, a kis- és középvállalkozásokat, a szociális ellátórendszert és a kritikus jelentőségű iparágakat” – fogalmazott.
– derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) adataiból.
A hazai földgázkitermelés ebben az időszakban több mint 4,067 millió toe volt, 4,9 százalékkal (mínusz 209 200 toe) kisebb, mint 2021 első hét hónapjában.
Az Országos Stratégiai és Előrejelzési Bizottság becslése szerint a gáztermelés 2022-re 7,45 millió toe, az import pedig 2,33 millió toe lesz, 1,9 százalékkal több, illetve 19,6 százalékkal kevesebb az előző évi mennyiségnél.
A romániai földgáztárolók töltöttsége jelenleg 79 százalék, és a hét végéig meg fogja haladni a 80 százalékot – jelentette ki a szerdai kormányülés utáni sajtótájékoztatóján az energiaügyi miniszter.
A korábbi 3,3 százalékról 1,4 százalékra módosította az Európai Bizottság (EB) pénteken közzétett jelentésében a román gazdaság 2024-es GDP-arányos növekedésére vonatkozó előrejelzését.
Elkezdték utalni a gazdáknak az aszálykárenyhítő juttatásokat – közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Barbu mezőgazdasági miniszter. Lapunknak nemrég falugazdász arra panaszkodott, hogy nem egységes kritériumok szerint mérték fel az aszálykárokat.
A Netflix úgy döntött, hogy megemeli az összes előfizetés árát, amelyet Romániában kínál ügyfeleinek, és ez a döntés a streamingpiac konkurens platformjainak több hasonló bejelentése után született – értesült a Hotnews.ro hírportál.
A bukaresti pénzügyminisztérium meghosszabbítja december 20-ig azt az időszakot, ameddig az adóamnesztiát igénybe vevők rendezhetik az adótartozásaikat – közölte csütörtökön Marcel Boloş tárcavezető.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvény kihirdetését követően a kormány megteheti az utolsó lépést a minimálbér 4050 lejre emelése felé – jelentette ki csütörtökön Marcel Ciolacu kormányfő.
Idén január és szeptember között a napelemekkel termelt villamos energia mennyisége 2,93 milliárd kilowattóra volt, 58,6 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A nyers adatok szerint az idei harmadik negyedévben stagnált, a szezonálisan kiigazított adatok szerint pedig 0,2 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék (GDP) 2023 harmadik negyedévéhez képest – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nagyon aktuális, de egyúttal sok kérdést felvető és bizonytalanság által övezett témára összpontosított a kolozsvári RMKT Bizniszvitamin elnevezésű rendezvénye, amely egy adóhatósági digitalizációs körképet igyekezett összerakni.
Az elmúlt héten szinte naponta emelkedtek a román 10 éves lejáratú román állampapírok hozamai.
Akárcsak tavaly ősszel, az idei hideg évszak kezdetén is azzal dicsekszenek a bukaresti hatóságok, hogy meghaladja a 100 százalékot Románia gáztározóinak a telítettsége. De hogyan lehetséges mindez? Szakember szolgált magyarázattal.
szóljon hozzá!