Augusztus 21-e után Marcel Boloş pénzügyminiszter Brüsszelben egyeztetni fog az Európai Bizottság képviselőivel a költségvetési kiadások csökkentéséről és az adóintézkedésekről szóló sürgősségi rendeletekről – közölték kormányzati források.
2023. augusztus 10., 14:352023. augusztus 10., 14:35
Az Agerpres információi szerint a tárcavezető a szeptemberre tervezett költségvetés-kiigazításról is tárgyal, és ismertetni fogja a brüsszeli testület képviselőivel a kormány jogszabálytervezetét az adócsalás elleni fellépésről.
Simona Bucura bemutatja az Európai Bizottság képviselőinek azokat a módosító javaslatokat, amelyek az alkotmánybíróság határozatához igazítják a különnyugdíjakat szabályozó törvényt. A munkaügyi miniszter emellett újratárgyalná Romániának azt a kötelezettségvállalását, miszerint a nyugdíjkiadások nem haladhatják meg a GDP 9,4 százalékát.
A kormányzati források közölték azt is, hogy Adrian Câciu európai projektekért felelős miniszter is újratárgyalni készül Brüsszelben az Európai Bizottsággal az országos helyreállítási terv (PNRR) bizonyos előírásait, többek között a REPower EU-ról szóló fejezetet.
Mint ismeretes, a kormány bizonyos adókedvezmények kivezetésére készül. Eszerint visszaállítaná a jövedelemadót az IT ágazatban a bruttó 10 000 lejnél nagyobb fizetésekre, és az egészségbiztosítási járulék kifizetésére kötelezné az építőipari, mezőgazdasági és élelmiszeripari alkalmazottakat. Emellett a kormány az 500 000 eurónál nagyobb értékű ingatlanok és a 75 000 eurónál drágább személygépkocsik megadóztatását is tervezi.
Az intézkedések egy része október elsején, a másik része január elsején lépne hatályba.
Marcel Boloş pénzügyminiszter arról biztosított mindenkit, hogy bármely, a tárcától kikerülő jogszabálytervezet átlátható módon megfelel majd a megszövegezés és a jóváhagyás valamennyi szakaszának.
Az államháztartás konszolidálására kidolgozott intézkedéscsomagnak már 2023-ban mintegy 12 milliárd lejes megtakarítást kellene eredményeznie a költségvetésben – jelentette ki Marcel Boloş pénzügyminiszter.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!