Igazat adtak a fellebbezőnek. A korábbi második helyezett építheti meg a brassói terminált
Fotó: Brassó Megye Tanácsa
Amennyiben nem lesz újabb óvás, a korábbi második helyezett cégcsoport tervezheti és építheti meg a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér utasterminálját; közben más munkálatok is elkezdődnek. A megyei vezetők remélik, tartani tudják a 2021-es határidőt.
2019. július 23., 16:172019. július 23., 16:17
2019. július 23., 16:182019. július 23., 16:18
Újraértékelte a Brassó megyei közgyűlés a Brassó-Vidombák nemzetközi repülőtér utastermináljának tervezésére és megépítésére beérkezett ajánlatokat, és ezúttal a korábbi második helyezettet, a BOG’ ART Kft. konzorciumot jelölte meg győztesnek. Adrian Veştea tanácselnök tájékoztatása szerint
Amint arról korábban beszámoltunk, az utasterminál tervezését és megépítését már májusban odaítélték a szebeni Construcţii Rt.-nek, azonban az óvások elbírálásának országos tanácsa helyt adott a második helyezett fellebbezésének, és az ajánlatok újraértékelésére kötelezte az önkormányzatot.
A megyei önkormányzat friss közleménye szerint
Attól számítva három hónap áll a cég rendelkezésére, hogy a szükséges engedélyeket beszerezze, a dokumentációkat összeállítsa, és további kilenc hónap a tulajdonképpeni építkezésre.
Az első körben győztes szebeni cég az óvásokat elbíráló országos tanács döntését megtámadta a bíróságon, az első tárgyalást szintén július 24-re tűzték ki.
A hivatalos tájékoztatás szerint ugyanakkor a sorozatos óvások, bürokratikus akadályok ellenére újra megnyitják az építőtelepet a repülőtér területén: megkezdik a létesítmény kilenc másik elemének építését, így többek között az energetikai épületeket, a gépkocsiparkolót és az utasterminálhoz vezető bekötőutat, a szállítás előtti ellenőrzési logisztikát, a belső összekötő utakat, a kerítést és a kapukat, valamint kialakítják a belső hálózatokat. Ezekre a szerződést már idén januárban aláírták, a szebeni Construcții Rt. áfa nélkül 28,5 millió lejért vállalta a kivitelezést, és erre nyolc hónap áll a rendelkezésére.
A brassóiak abban bíznak, hogy a fellebbezések, bürokratikus akadályok ellenére tartani tudják az ütemtervet, és 2021 elején a reptérről felszállhatnak az első járatok. Romániában legutóbb az 1970-es években építettek légi kikötőt, az összetett folyamat nemcsak infrastruktúra megépítését feltételezi, hanem rengeteg engedély beszerzését, üzleti terveket, a kereskedelmi tevékenység megszervezését, melyeket a beindításig mind össze kell hangolni.
Marcel Ciolacu kormányfő hétfőn ismételten leszögezte, hogy nem emelik jövőre az általános forgalmi adó (áfa/TVA) szintjét.
A gáz- és villamosenergia-árak idén télen nem lesznek magasabbak a tavalyi év azonos időszakához képest, mivel az energiaár-sapka 2025. április elsejéig érvényes – jelentette ki hétfőn egy konferencián Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
A kormány ezen a héten elfogadja a bruttó minimálbért 4050 lejre emelő jogszabályt – jelentette be hétfőn Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
szóljon hozzá!