Igazat adtak a fellebbezőnek. A korábbi második helyezett építheti meg a brassói terminált
Fotó: Brassó Megye Tanácsa
Amennyiben nem lesz újabb óvás, a korábbi második helyezett cégcsoport tervezheti és építheti meg a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér utasterminálját; közben más munkálatok is elkezdődnek. A megyei vezetők remélik, tartani tudják a 2021-es határidőt.
2019. július 23., 16:172019. július 23., 16:17
2019. július 23., 16:182019. július 23., 16:18
Újraértékelte a Brassó megyei közgyűlés a Brassó-Vidombák nemzetközi repülőtér utastermináljának tervezésére és megépítésére beérkezett ajánlatokat, és ezúttal a korábbi második helyezettet, a BOG’ ART Kft. konzorciumot jelölte meg győztesnek. Adrian Veştea tanácselnök tájékoztatása szerint
Amint arról korábban beszámoltunk, az utasterminál tervezését és megépítését már májusban odaítélték a szebeni Construcţii Rt.-nek, azonban az óvások elbírálásának országos tanácsa helyt adott a második helyezett fellebbezésének, és az ajánlatok újraértékelésére kötelezte az önkormányzatot.
A megyei önkormányzat friss közleménye szerint
Attól számítva három hónap áll a cég rendelkezésére, hogy a szükséges engedélyeket beszerezze, a dokumentációkat összeállítsa, és további kilenc hónap a tulajdonképpeni építkezésre.
Az első körben győztes szebeni cég az óvásokat elbíráló országos tanács döntését megtámadta a bíróságon, az első tárgyalást szintén július 24-re tűzték ki.
A hivatalos tájékoztatás szerint ugyanakkor a sorozatos óvások, bürokratikus akadályok ellenére újra megnyitják az építőtelepet a repülőtér területén: megkezdik a létesítmény kilenc másik elemének építését, így többek között az energetikai épületeket, a gépkocsiparkolót és az utasterminálhoz vezető bekötőutat, a szállítás előtti ellenőrzési logisztikát, a belső összekötő utakat, a kerítést és a kapukat, valamint kialakítják a belső hálózatokat. Ezekre a szerződést már idén januárban aláírták, a szebeni Construcții Rt. áfa nélkül 28,5 millió lejért vállalta a kivitelezést, és erre nyolc hónap áll a rendelkezésére.
A brassóiak abban bíznak, hogy a fellebbezések, bürokratikus akadályok ellenére tartani tudják az ütemtervet, és 2021 elején a reptérről felszállhatnak az első járatok. Romániában legutóbb az 1970-es években építettek légi kikötőt, az összetett folyamat nemcsak infrastruktúra megépítését feltételezi, hanem rengeteg engedély beszerzését, üzleti terveket, a kereskedelmi tevékenység megszervezését, melyeket a beindításig mind össze kell hangolni.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
szóljon hozzá!